Way Huge Electronics

Newsy
Pozostałe artykuły marki WALDORF
Pod koniec roku 1999 firma produkująca znakomite efekty gitarowe - Way Huge, została zamknięta. Niedawno szef firmy Jeorge Tripps i amerykański producent efektów gitarowych Jim Dunlop, postanowili połączyć swoje siły by przywrócić firmę do życia. Obecnie przedstawiają swój najnowszy produkt.

Swollen Pickle MKII to kombinacja mocnego efektu fuzz high gain z miękkim, okrągłym dolnym pasmem… ale tylko dla tych, którzy są na tyle odważnie, aby podłączyć do niego swoją gitarę! Regulacja parametru sustain pozwala na szybkie osiągnięcie szerokiego spektrum brzmień: od łagodnego crunch do istnego Armagedonu! Regulacja parametru Filter pozwala na uzyskanie mocnych brzmień opartych o filtr band pass. Efekt posiada bardzo duży headroom, który pozwoli powalić na kolana prawie każdy wzmacniacz. Nowość w wersji MKII to regulacja parametru Scoop, który pozwala na kontrolę średniego pasma dźwięku “Swollen Pickle“. Urządzenie oferuje również możliwość regulacji stopnia kompresji efektu fuzz, w postaci regulatora crunch. Dodatkowo do dyspozycji mamy również 2 mini przełączniki: Voice, który reguluje poziom "środka" oraz Clip, pozwalający na wybór pomiędzy łagodnym i bardziej "otwartym" brzmieniem efektu. Nowa wersja urządzenia, podobnie jak oryginalny Swollen Pickle, który ukazał się na rynku w roku 1997, oferuje doskonałe i niezapomniane brzmienie fuzz.

{IMG:wollen_pickle_12032008.jpg}
Firma Way Huge Electronics powstała w 1992. Jej założyciel, Jeorge Tripps, za swój cel postawił zaprojektowanie doskonale brzmiących, najwyższej klasy efektów gitarowych, charakteryzujących się solidną konstrukcją, wymiarami dostosowanymi do pedalboardów i oddających w pełni magię brzmienia vintage. Swój pierwszy efekt Jeorge Tripps nazwał po prostu “Fuzz box" . Następne efekty to "Red Liama Overdrive", "Foot Pig Fuzz" i "Green Rhino overdrive II" - znalazły się one w niedługim czasie w arsenałach światowej elity gitarzystów. W ciągu kolejnych lat na rynku pojawiły się również efekty "Swollen Pickle Jumbo Fuzz", "Aqua Puss Analog Delay" i "Saffron Squeeze". Tripps był bez wątpienia jedną z osób, które przyczyniły się do rozwoju rynku najwyższej jakości efektów gitarowych “ boutique" . Pod koniec roku 1999 firma Way Huge została zamknięta. W następnych latach używane efekty Way Huge, wystawiane na aukcjach internetowych osiągają zawrotne ceny - gitarzyści gotowi są płacić setki, a nawet tysiące dolarów za efekty stworzone niegdyś przez Jeorge Trippsa. Niedawno Jeorge Tripps i amerykański producent efektów gitarowych Jim Dunlop, postanowili połączyć swoje siły - produkty Way Huge są znowu dostępne. Stronę internetową firmy znaleźć można pod adresem: www.wayhuge.com. Dystrybutorem firmy Dunlop jest Music Dealer.
www.musicdealer.com.pl Sprzedażą produktów firmy Way Huge Electronics zajmuje się również firma Warwick:
www.warwick.pl