Summer NAMM 2011: Nowości w ofercie Voxa

Newsy
Pozostałe artykuły marki VOX
Summer NAMM 2011: Nowości w ofercie Voxa

W tym roku firma Vox zaprezentowała podczas targów Summer NAMM 2011 kilka ciekawych nowości, m.in.: nowe combo z serii AC Custom - Vox AC15C2 Twin - oparte na dwóch głośnikach Celestion Greenback.

Angielski Vox posiada bogatą tradycję, jaką może się pochwalić mało która firma muzyczna. Od wczesnych lat 60-tych firma jest jednym z prekursorów w dziedzinie muzycznych technologii, a sama nazwa Vox jest kojarzona zarówno z nowymi gwiazdkami jak i z największymi artystami tej dekady: The Rolling Stones, The Beatles czy The Shadows.

Wśród tegorocznych nowości kilka bardzo ciekawych konstrukcji.

Vox AC15C2 Twin

Pierwszą z nich jest na pewno rozszerzenie bardzo popularniej serii AC Custom o nowy, większy gabarytowo, klasyczny wzmacniacz AC15C2 wyposażony w dwa 12-calowe głośniki Celestion Greenback. Nowe, w pełni lampowe combo charakteryzujące się mocą 15 W otrzymało nazwę Twin.

Vox AC15C2 to wzmacniacz oparty o trzy lampy 12AX7 (na preampie) i 2 EL84 (końcówka mocy) oferujący dwa niezależne kanały, Normal i Top Boost, z osobnymi wejściami i regulacją sekcji Master (podobnie jak w AC15C1).

Dodatkowo combo oferuje wbudowany Reverb i funkcje Tremolo oraz sekcję Master z regulatorami głośności i ścięciem pasma.

Specyfikacja AC15C2:

 • Waga: 30,2 kg
 • Moc: 15 Watt RMS przy 16 Ohmach
 • Głośniki: 2 x 12" 8 ohm Celestion G12M Greenback
 • Wejścia: Normal, Top Boost, Footswitch
 • Wyjścia: 2 x wyjście głośnikowe
 • W opcji: footswitch VFS2A

***

Vox TB35C1 i TB35C2

Kolejną nowością w ofercie Voxa są dwa nowe modele wzmacniaczy zaprojektowane wspólnie z Tonym Bruno. TB35C1 i TB35C2 to butikowe comba, które czerpią moc z 4 lamp 6V6. Wyposażono je w lampowy reverb renomowanej firmy Accutronics i kilka bardzo ciekawych regulatorów (Macho Boost - podbicie średnich i wysokich tonów kanału przesterowanego, Bass Boost - podbicie niskich częstotliwości), dzięki którym wzmacniacze te oferują bardzo ciepłe i dynamiczne brzmienie.

***

Vox Handwired Series

Handwired Series to zmodyfikowana pod kątem nowoczesnych gitarzystów seria AC w skład której wchodzą 4 nowe comba, 1 head i dedykowaną do niego kolumnę. Atrakcyjności wszystkim dodaje bardzo klasyczny design wzorowany na konstrukcjach z lat 60-tych.

Sekcję preampu każdego wzmacniacza tworzą klasycznie lampy 12AX7. Inaczej sprawa ma się w przypadku powerampu - w przypadku modeli wzorowanych na AC15 moc płynie z dwóch lamp EL84 i jednej lampy prostowniczej EZ81; - w modelach AC30 siłę napędową stanowi kwartet lamp EL84 i prostownik GZ34. Wzmacniacze wyposażono w głośniki Celestion GM12 Greenback bądź Celestion AlNiCo Blue (szczegóły poniżej).

 • AC15HW1 (combo, Celestion G12M Greenback)
 • AC15HW1X (combo, Celestion Alnico Blue)
 • AC30HW2 (combo, Celestion G12M Greenback (x2))
 • AC30HW2X (combo, Celestion Alnico Blue (x2))
 • AC30HWHD (head)
 • V212HWX (kolumna, Celestion Alnico Blue (x2))


(krn)