Warwick - Nowości 2008

Newsy
Pozostałe artykuły marki WARWICK
Niemiecka firma Warwick przygotowała na rok 2008 sporo nowości, które na pewno zainteresują niejednego gitarzystę. Przypatrzmy się im bliżej...

Nobby Meidel bass model 2008

Pierwsza gitara basowa wyprodukowana przez firmę Warwick, Nobby Meidel bass, po 25 latach wraca do oferty. Nowa wersja Nobby Meidel wyposażona została w nowatorskie rozwiązania techniczne. "Bezgłówkowy" bas wyposażono w nowy zaczep strun ball-end (wykonany z materiału Wilferite) oraz próg zerowy. Korpus instrumentu zbudowano w technologii typu "sandwich": spód korpusu wykonany jest z drewna wenge, top z pięknej topoli oczkowej: pomiędzy dwoma warstwami zastosowano przekładkę z klonu. Szyjkę i podstrunnicę gitary zbudowano z kilku warstw wenge; pomiędzy warstwami zastosowano przekładki z klonu. Jedną z najważniejszych modyfikacji, jakiej poddano nową wersję Nobby Meidel, to zastosowanie aktywnych przetworników MEC Twin J i J. Wraz z 3 pasmową elektroniką, Nobby Meidel oferuje mocne brzmienie, potężniejsze niż sugerować mógłby wąski korpus instrumentu. Dobrze wyważony i wygodny w grze instrument sprzedawany jest wraz ze specjalnym statywem, niezbędnym osprzętem, dodatkowym kompletem strun Warwick EMP oraz certyfikatem autentyczności.
{IMG:nobby_meidel_2122008.jpg}

Seymour Duncan P-Rails™ do montażu przy szyjce i mostku
Każdy, kto potrzebował brzmień przetwornika P90 w pozycji przy szyjce i mostku oraz Vintage Strat® musiał do tej pory nosić ze sobą co najmniej 3 gitary. Do teraz - właśnie pojawił się nowy przetwornik Seymour Duncan P-Rails™! Przetwornik wielkości zwykłego humbuckera posiada możliwość rozłączenia cewek i pracować w trybie P-90 lub single coil Rail z magnesami Alnico. Brzmienie humbuckera jest pełne i bardzo ekspresyjne dzięki zastosowaniu asymetrycznego układu cewek. Brzmienie P-90 jest bardzo "tłuste"; kiedy używamy dwóch P-Rail i rozłączymy ich cewki brzmienie jest właściwie identyczne z pozycją 2 i 4 w gitarach Strat! Seymour Duncan P-Rails pasuje do standardowych wycięć w korpusie i ramek do przetworników humbucker. Przetworniki są idealnym wyborem w przypadku potrzeby uzyskania szerokiego zakresu brzmień oraz zastosowania w różnych gatunkach muzycznych: od country, pop, surf, jazz, blues, classic rock do muzyki heavy rockowej. W razie potrzeby osiągnięcia brzmień humbucker i P-90 wystarczy jedynie zamontować 2 pozycyjny mini przełącznik dla każdego z przetworników. Jeżeli potrzebujemy brzmień humbucker, P-90 i single coil Rails, niezbędne będzie zastosowanie 3 pozycyjnego przełącznika (on/off/on) dla każdego z przetworników.
{IMG:seymour_duncan_prail_21022008.jpg}
Seymour Duncan P-Rails można zainstalować w każdym instrumencie z przetwornikami typu humbucker lub trembucker. Wystarczy jeden P-Rails aby znacznie poszerzyć możliwości brzmieniowe instrumentu . W celu osiągnięcia pełnych możliwości brzmieniowych tych przetworników, zalecany jest montaż zestawu ( przy szyjce i mostku).
Możliwości połączeń:
W normalnym trybie humbucker, cewki P-Rails połączone są szeregowo. To brzmienie jest idealne do muzyki rockowej i jej cięższych odmian. Kiedy cewki P-Rails połączone są równolegle, osiągnąć można znane, klasyczne brzmienie przetwornika P-90 ( dzięki asymetrycznemu układowi cewek). To połączenie uwypukla doskonałe brzmienie "wysokiego środka" ułatwiającego artykulację.

BC Rich Ironbird
Ironbird powrócił. Słynny amerykański producent gitar BC Rich, za sprawa licznych próśb klientów przywrócił do swojej oferty model Ironbird. Metalowi gitarzyści, o wysokich wymaganiach, otrzymają model BC Rich Ironbird i Ironbird LTD.
BC Rich Ironbird posiada korpus ze ściętymi krawędziami, zbudowany z drewna basswood. Instrument posiada przykręcaną szyjkę o menzurze 24 5/8“. Za perfekcyjne strojenie instrumentu odpowiedzialne są maszynki BC Rich die cast. Palisandrowa podstrunnica ma 24 dokładnie nabite progi i inkrustacje z masy perłowej. Mostek typu tune-o-matic doskonale przekazuje drgania strun na korpus gitary. Za brzmienie instrumentu odpowiedzialne są dwa przetworniki custom BC Rich B.D.S.M. , kontrolowane za pomocą potencjometrów volume i tone oraz 3 pozycyjnego przełącznika. Chromowany osprzęt doskonale kontrastuje z wykończeniem lakierowym na wysoki połysk w kolorze onyx black.
{IMG:bc_Ironbird_21022008.jpg}

BC Rich Ironbird LTD posiada korpus z drewna NATO i mechanikę Grover Mini Rotomatics. Mostek Original Floyd Rose Tremolo umożliwia osiągnięcie tradycyjnych “dive bombs". Za brzmienie instrumentu odpowiadają dwa przetworniki Rockfield Mafia humbucker. Chromowany na czarno osprzęt doskonale komponuje się z perłowo białym kolorem wykończenia korpusu i główki szyjki. Wielką niespodzianką, stanowiącą o unikalności gitary, jest zdobiąca podstrunnicę inkrustacja Lightning White Pearl.
{IMG:bc_Ironbird_ltd_21022008.jpg}

Crybaby EVH-95 Signature Wah EVH-95 Signature Crybaby Wah to najnowsza propozycja z popularnej serii EVH signature, powstałej przy współpracy legendarnego gitarzysty. Początkowo Eddie Van Halen używał "Holy Grail"-Wah - standardowej crybaby zmodyfikowanej pod kątem uzyskania bardziej "szorstkiego" dźwięku, z cewką indukcyjną high-Q-coil i szerszym spektrum częstotliwości. Zaskakującym jest fakt, że specjalny styl gry Eddiego (używa on głównie środkowego ustawienia pedału) spowodował specyficzne wyżłobienie w elemencie oporowym potencjometru. Sprawiło to, że środkowe pasmo częstotliwości było jeszcze bardziej zdefiniowane i dodatkowo podbijało zakres bass-sweep. Sygnowana nazwiskiem Van Halena Crybaby, posiada kopię "zużytego" potencjometru, co zapewnia uzyskanie znanego brzmienia "Holy Grail". Efekt posiada obwód true-hardwire-bypass i dwie niebieskie diody pokazujące status pracy urządzenia. Specjalna czarno-żółta grafika przypominająca gitarę Eddiego “Van Halen II" oraz właściwości brzmieniowe urządzenia, które powstało przy współpracy legendarnego gitarzysty, gwarantują, że otrzymujemy najwyższej jakości, unikalny efekt wah wah.
{IMG:kaczka_evh_21022008.jpg}

Mostki TonePros, futerały gitarowe Postal Monkey z wbudowanym tunerem i pojemnikiem na kostki
Do niedawna produkty amerykańskiej firmy TonePros postrzegane były przez gitarzystów jako swoistego rodzaju “tajna broń". Poza tym były bardzo trudne do zdobycia i dostępne jedynie w ograniczonej ilości, u kilku dealerów. Wielu profesjonalnych gitarzystów zdało już sobie sprawę, że mostki i strunociągi TonePros znacznie poprawiają brzmienia instrumentu. Systemy TonePros pozostają zawsze w swojej pozycji - dzięki swojej budowie, mostki TonePros gwarantują, że wypadające elementy mostka to historia. Raz ustawiona menzura i wysokość strun, pozostaną w tej samej pozycji przez długi czas. Mostki TonePros poprawiają również wybrzmiewanie strun i sprawiają, że instrument stroi znacznie stabilniej, nie wspominając o większym komforcie gry.
{IMG:mostek_21022008.jpg}

Z kolei Postal Monkey Electric Guitar Case with Tuner & Pick Tray to producent profesjonalnych, najwyższej jakości futerałów do gitar elektrycznych, basowych i akustycznych, charakteryzujących się nietuzinkowym wykończeniem graficznym. Producent oferuje obecnie futerały w 17 różnych wzorach. Dodatkowo wszystkie futerały Postal Monkey wyposażone są we wbudowany tuner. Case Postal Monkey pokryte są z zewnątrz wytrzymałym materiałem Tolex; wnętrza futerału wykończone są pluszem. Inne cechy futerałów Postal Monkey to: wzmacniane krawędzie, metalowe zamknięcia w kolorze złotym lub chrom, wygodna skórzana rączka, wewnętrzna przegródka na struny, kostki i akcesoria.
{IMG:futeral_21022008.jpg}

Inne, równie ciekawe nowości znajdziemy na stronie www.warwick.de