Water Cured Redwood Burl Bass

Newsy
Pozostałe artykuły marki SPECTOR
Limitowana seria gitar basowych firmy Spector - Water Cured Redwood Burl Bass. Amerykański producent legendarnych gitar basowych - firma Stuart Spector Designs Ltd wprowadziła do oferty specjalną limitowaną edycję w pełni lutniczo wyrabianych gitar basowych Spector.

Ta wyjątkowa seria liczyć będzie jedynie 24 egzemplarze, które zostaną wykonane tylko i wyłącznie w warsztacie Spectora w okolicy Woodstock w stanie Nowy Jork. Skrzydła korpusu tego modelu zrobione będą z unikatowego drewna water cured redwood burl. Pochodzi ono z pni sekwoi ściętych około sto lat temu w północnej Kalifornii. Pozostawały one zatopione w rzekach przez ostatnie stulecie i zostały niedawno wydobyte. Przepływ wody przez tak długi okres spowodował odkładanie się w materiale minerałów, w efekcie czego drewno stwardniało i nabrało głębokiego czekoladowego koloru. Ponadto woda wypłukała z niego cukry umożliwiając suszenie drewna w ten sam sposób, jak w przypadku tradycyjnego przygotowywania drewna do skrzypiec.Każdy instrument zostanie zaopatrzony w specjalny certyfikat podpisany przez samego Stuarta Spectora, w którym wyjaśnia on wyjątkową naturę tej gitary.
{IMG:limited_reedwood_burl_12022008.jpg}
Wyłącznym dystrybutorem produktów Spector jest firma SoundTrade: www.SoundTrade.pl a dodatkowe szczegóły uzyskamy na stronie producenta: www.spectorbass.com.