Butikowe efekty Weehbo na polskim rynku

Newsy
Pozostałe artykuły marki WEEHBO
Butikowe efekty Weehbo na polskim rynku

Efekty Weehbo wyróżniają się przede wszystkim brzmieniem i funkcjonalnością. W skład nowej serii wchodzą 4 efekty: Plexdrive, Morbid Drive, JCM Drive i Helldrive - wszystkie produkowane ręcznie przez jednego człowieka.

Weehbo to jednoosobowa manufaktura produkująca jedne z najlepszych przesterów na rynku. Jak wiadomo każda firma twierdzi, że jest najlepsza, jednak w przypadku Weehbo to stwierdzenie ma wymierny charakter. Wszystkie efekty produkowane są przez jednego człowieka, od początku do końca, przetestowane od A do Z przez konstruktora i zbudowane w oparciu o najlepsze podzespoły.

W skład serii wchodzą 4 efekty: Plexdrive, Morbid Drive, JCM Drive i Helldrive.

Plexdrive to ciepło brzmiący low gainowy overdrive z sekcją boost, jednym słowem klasyczny Plexi. Oprócz trójzakresowej korekcji wyposażony jest w przełącznik saturacji low/high.

Morbid Drive to najmocniejszy przester ze stajni Weehbo. Efekt przeznaczony zdecydowanie do najmocniejszych gatunków muzycznych, wyposażony w osobną sekcję Lead/Rhythm oraz czterozakresową, aktywną korekcję. Dzięki możliwości podbijania każdego pasma (w przypadku pasywnej korekcji poszczególne pasma są tylko obcinane) nawet, jeśli wzmacniacz posiada krystalicznie czysty clean przester zabrzmi głęboko i z pazurem. Jest również możliwość ustawienia poziomu średnicy dzięki trójpozycyjnemu switchowi na panelu efektu.


JCM Drive to kolejny przester o brzmieniu Marshalla, tym razem jednak JCM lub JTM. Zmiana charakterystyki z JCM na JTM odbywa się za pomocą osobnego footswitcha, który zmienia brzmienie z delikatnego na mocno nasycony z tłustym basem oraz ''krzyczącą'' górą overdrive. Tak jak Morbid Drive, JCM Drive posiada trój-pozycyjny przełącznik Midrange zmieniający charakterystykę średnicy.

Helldrive prawdopodobnie stanie się w najbliższym czasie prawdziwym bestsellerem. Kilku gitarzystów już zrewidowało swoje przekonanie, że najlepszym overdrive'm jest BB Preamp czy Lovepedal Kalamazoo. Helldrive to low-mid gainowy overdrive z bardzo charakterystycznym brytyjskim środkiem. Posiada osobno załączaną sekcję Boost oraz przełączniki wewnątrz obudowy zmieniające charakterystykę gainu, środka, basu i góry.

Każdy efekt pracuje w true-bypassie oraz posiada przełącznik Dynamic zmieniający wewnętrznie napięcie z 9 na 18V, co skutkuje większym headroomem oraz dynamiką.

(krn)