Nowy podręcznik ABsonic - ABC Gitarowej Improwizacji

Newsy
Nowy podręcznik ABsonic - ABC Gitarowej Improwizacji

Celem nowej szkółki ABsonic jest pobudzenie, uaktywnienie potencjału oraz wyobraźni muzycznej każdego z Was. Nie ma znaczenia w jakiej stylistyce muzycznej chcecie się w przyszłości rozwijać. Kurs dostarcza wielu praktycznych i cennych informacji o improwizacji zarówno w stylu Joe Pass`a jak i Roben`a Forda czy Steve`a Luckhatera.

Część pierwsza podręcznika "ABC Gitarowej Improwizacji" poświęcona jest prezentacji zagadnień elementarnych. Uczeń poznaje układ dźwięków na gryfie, dowiaduje się czym są interwały oraz jak zbudowane są akordy. Następnie omawiane są elementy przydatne w improwizacji oraz grze solowej na gitarze, a więc: pentatoniki, pasaże, skale modalne, hexatoniki i wiele innych.

Ostatnia część to przykładowe linie solowe, w których użyto wszystkich, omawianych wcześniej elementów. Prezentowane są one w różnych kontekstach harmonicznych i prezentowane krok po kroku. Dzięki tej szkole dowiecie się nie tylko jak świadomie dobierać dźwięki do solówek, ale również jakich dźwięków w danym kontekście unikać.

Integralną częścią kursu jest także 40 stronicowa książeczka (wewnątrz pudełka), która porządkuje materiał i pozwala wracać do poszczególnych zagadnień bez włączania odtwarzacza DVD.

O szkole ABsonic wypowiedzieli się:

Piotr Łukaszewski: “Świat Gitary otrzymuje kolejny wspaniały prezent w postaci szkoły gry opracowanej przez wszechstronnie uzdolnionego polskiego wirtuoza gitary Piotra Wójcickiego. Całość przygotowana fachowo, kompetentnie i co najważniejsze podana w prostej, bardzo przejrzystej i przyjaznej formie. W szkole Piotra nawet najtrudniejsze zagadnienia i pojęcia teorii ,harmonii ,skal czy metrum w praktyce okazują się przystępne nawet dla zupełnie początkujących muzyków. Od lat jestem pod wpływem talentu Piotra i z radością przyjmuje pojawienie się tego typu wydawnictwa. Polecam wszystkim, nie tylko gitarzystom"

Grzegorz Kapołka: "Materiał uważam za gratkę dla początkujących i zaawansowanych gitarzystów. Dlaczego ? To proste. Jest opracowany chronologicznie i merytorycznie. Jest przejrzysty i klarowny. Od totalnych podstaw do hexatoniki. Po prostu "kawa na ławę". Autorom gratuluje a adeptów namawiam do skorzystania"

Marek Raduli: "Jeżeli już zacząłeś przerabiać tę szkołę to podziwiam, gratuluje i zazdroszczę!"

Wydawnictwo: ABsonic
Autor: Piotr Wójcicki