Fulltone wznawia produkcję '69 Slight Return

Newsy
Pozostałe artykuły marki FULLTONE
Fulltone wznawia produkcję '69 Slight Return

W związku z ogromnym zainteresowaniem limitowaną, lecz niestety już wyprzedaną edycją efektu ‘69 Slight Return producent, firma Fulltone, postanowiła wznowić jego produkcję. Konstruktorzy dołożyli wszelkich starań, aby nową edycję efektu oprzeć na tych samych, germanowych tranzystorach, które zostały wykorzystane do stworzenia oryginalnej kostki ‘69.

Nowa wersja efektu Fulltone '69 Slight Return MKII została zamknięta w mniejszej obudowie. Wszystkie podzespoły są już gotowe i podobno pierwsze egzemplarze kostki po rygorystycznych testach trafią wkrótce do Polski za sprawą dystrybutora - Firmy Muzycznej z Krakowa.

’69 MKII to tłuste i harmonijne brzmienie, dokładnie takie jakiego oczekiwalibyśmy po porządnym stompboxie typu fuzz. Przy skręcaniu gałki Volume w gitarze otrzymujemy wyczyszczony z wszelkich zniekształceń dźwięk, niczym w vintage’owych modelach wzmacniaczy Fendera. Efekt ten powinien spodobać się więc wszystkim miłośnikom brzmienia Hendrixa.

Na pokładzie, poza oczywistymi dużymi gałkami Volume i Fuzz, znajdziemy potencjometr Contour, dzięki któremu dopasujemy środek pasma, harmoniczność i sustain. Obok wspomnianego pokrętła Contour mamy gałkę Input, pozwalającą na uzyskanie brzmienia typu overdrive/distortion, kiedy zmniejszymy poziom sygnału na wejściu. Każdy egzemplarz ’69 MKII posiada oczywiście true-bypass.

Warto wspomnieć, że kostka Fulltone '69 Slight Return znalazła się w pedalboardach takich artystów jak The Rolling Stones, Bush, Eric Johnson, Robin Trower czy The Black Crowes.

Legenda powraca!

(krn)