Nowy reduktor mocy firmy SPL

Newsy
Pozostałe artykuły marki SPL
Nowy reduktor mocy firmy SPL

SPL Reducer zajmuje się dokładnie tym, na co wskazuje jego nazwa: redukuje moc wzmacniacza. Dzięki takiemu urządzeniu mamy możliwość rozkręcenia wzmacniacza na pełną moc (co jest często pożądane, zwłaszcza w przypadku wzmacniaczy lampowych) przy jednoczesnym zachowaniu umiarkowanego poziomu głośności.

Podobnie jak inne urządzenia tego typu w ofercie firmy SPL, Transducer i Cabulator, również Reducer został zaprojektowany przy współpracy z niemiecką firmą Tonehunter, specjalistami od wzmacniaczy gitarowych.

Sprzęt ten podłącza się pomiędzy wzmacniaczem gitarowym a kolumną, a zasada jego działania polega na przekształceniu energii elektrycznej w ciepło. Redukcja mocy za pomocą rezystorów nie wymaga dodatkowego zasilania. Pasywne działanie gwarantuje wierne przenoszenie dźwięku, bez żadnych podbarwień i wpływu na zakres częstotliwości. Reducer jest więc kompletnie neutralny, jedyne co zmienia, to głośność dźwięku.

SPL Reducer nie należy niestety do urządzeń tanich. Cena na poziomie ok. 1300 zł odstraszy zapewne wielu amatorów ciekawych rozwiązań wpływających na jakość brzmienia. Cóż... drogie bo dobre? Oby.

(krn)