Customowy efekt Xotic Stereo X-Blender

Newsy
Pozostałe artykuły marki XOTIC
Customowy efekt Xotic Stereo X-Blender

Po pięciu latach od premiery X-Blendera konstruktorzy coraz popularniejszej, również w naszym kraju, marki Xotic postanowili odświeżyć jedną z najciekawszych swoich konstrukcji. Efektem ich pracy jest tegoroczna premiera nowego stompboxa Xotic SXB-1.

Xotic to amerykańska firma, z siedzibą w San Fernando, zajmująca się produkcją podłogowych efektów dla gitar. W tym roku Custom Shop producenta butikowych efektów gitarowych z dumą obwieszcza wydanie nowego, stereofonicznego modelu X-Blendera (SXB-1). Jego poprzednia wersja miała premierę już blisko 5 lat temu i cieszyła się do dziś ogromną popularnością zapewniając utrzymanie nieskazitelnie czystego brzmienia.

SXB-1 konstrukcyjnie zbliżony jest do prostego miksera wyposażonego we wzmacniacz buforowy pozwalający na miksowanie efektów bez utraty jakości brzmienia. Pozwala to na swobodne przełączanie się pomiędzy pętlami z zachowaniem stałości i dynamiki sygnału.

Nowy X-Blender posiada trzy pętle stereo, z czego dwie działają zupełnie niezależnie. Dzięki specjalnemu potencjometrowi jesteśmy w stanie miksować sygnał czysty z modulowanym nie tracąc na dynamice. Dwie niezależne pętle mogą być włączone lub wyłączone, zaś trzecia działa tradycyjnie i zawsze pozostaje włączona.

Rozwiązania jakie oferuje nowy Xotic X-Blender spodobają się zwłaszcza profesjonalnym muzykom, dla których nieskazitelność brzmienia to podstawa. A cena? Niestety dla tych z zasobniejszymi kieszeniami... 310 dolarów.

(krn)