Odświeżony procesor gitarowy Fractal Axe-Fx II

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRACTAL AUDIO
Odświeżony procesor gitarowy Fractal Axe-Fx II

Firma Fractal Audio postanowiła wprowadzić w tym roku na rynek nową generację swojego procesora Axe-Fx. Oprócz nowych algorytmów symulacji i ulepszonych procesorów urządzenie posiada dodatkowe wyjście słuchawkowe i port USB... modlitwy zostały wysłuchane.

Na rynku pojawiła się właśnie ulepszona wersja bardzo popularnego kombajnu gitarowego Fractal Axe-Fx II. Dlaczego kombajnu? Bo urządzenie to ma praktycznie wszystko co aktywnemu gitarzyście potrzebne do życia (tzn. grania) - preamp, symulacje efektów, kolumn i wzmacniaczy, wbudowany looper itd.

Fractal Axe-Fx II nieco różni się od swojego poprzednika. Wygląda na to, że inżynierowie Fractala wzięli sobie do serca uwagi muzyków, bo nowa generacja została wyposażona w port USB i wyjście słuchawkowe. Większe możliwości brzmieniowe zapewnią nowe, wydajniejsze procesory, odzielne dla preampu i sekcji efektów. Do dyspozycji mamy również dwa symetryczne w pełni niezależne (analogowe) wejścia i wyjścia, cyfrowe I/O w formacie AES/EBU, S/PDIF oraz standardowe MIDI Out/Thru.

Nowy podświetlany ekran LCD o wymiarach 160x80 pixeli jest nieco czytelniejszy co ma się przenieść na łatwiejsze programowanie parametrów.

Cena? 2199 dolarów czyli w przeliczeniu na złotówki... dużo.

Wielu (zwłaszcza zawodowych) gitarzystów fakt pojawienia się nowego modelu Fractala bardzo cieszy. I nie chodzi wcale o nową generację Axe-Fx II, który nieprędko pojawi się w większych ilościach w Polsce (chociaż producent deklaruje, że tym razem nie będzie 'listy oczekujących' na zakup). Wprowadzenie nowej generacji spowoduje automatyczny spadek ceny poprzedniego modelu, który cieszy się cały czas ogromną popularnością.

Dla zainteresowanych test poprzedniej wersji Fractal Axe-Fx Ultra w Magazynie Gitarzysta.

(krn)