Fractal Audio FM3 z nowym modelowaniem ‘Cygnus’ z Axe-Fx III

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki FRACTAL AUDIO
Fractal Audio FM3 z nowym modelowaniem ‘Cygnus’ z Axe-Fx III

Fractal Audio zaprezentował nowe uaktualnienie 4.0 dla podłogowego procesora FM3, wprowadzające modelowanie wzmacniaczy i efektów na kolejny poziom.

Teraz w wersji 4.0 ‘Cygnus’ FM3 dysponuje dokładnie tym samym, najnowszym modelowaniem Cygnus znanym z Axe-Fx III, udoskonalono też wybrane sekcje efektów oraz usprawniono obsługę urządzenia.

Cygnus wykorzystuje nową technologię SpectrumTrack poprawiającą jeszcze i tak już wyśrubowaną odpowiedź modelowanych wzmacniaczy w całym spektrum gainu oraz precyzyjne oddanie barwy, która jest jeszcze bardziej realistyczna i zaskakuje dynamiką, szczególnie w przypadku wzmacniaczy z kaskadowymi stopniami sekcji wzmocnienia.

W nowym firmware pojawiło się m.in. wsparcie dla impulsów kolumn UltraRes IR, nowe modele stomboxów w ulepszonej sekcji Drive, zmiany bloków pogłosu i korekcji z Axe-Fx III, dodano parametr “USB Buffer Size” ustalający wielkość bufora i ilość sampli, przekładające się na latencję przy bezpośrednim nagrywaniu. Dostępne są też nowe presety fabryczne przeprojektowane pod kątem nowego modelowania Cygnus.

Niebawem zaprezentujemy pierwsze wrażenia oraz test Fractal Audio FM3 z nowym modelowaniem Cygnus na pokładzie.

www.fractalaudio.com
www.g66.eu