Nowy Firmware Quantum 9.01 Beta dla procesora Fractal Audio AX8

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRACTAL AUDIO
Nowy Firmware Quantum 9.01 Beta dla procesora Fractal Audio AX8

Zespół Fractal Audio nieustannie pracujący nad rozwojem znakomitych procesorów Axe-Fx II (XL+/XL/MKI/MKII) oraz podłogowego AX8, zaprezentował nowe uaktualnienie oprogramowania Quantum 9.01 Beta przeznaczone dla modelu AX8, które dostępne już było od jakiegoś czasu dla rackowych wersji.

Najważniejszą rzeczą jest nowy algorytm Speaker Compression, odpowiedzialny za interakcję pomiędzy stopniem końcowym wzmacniacza a kompresją głośnika z uwzględnieniem jego zmian impedancji, co przekłada się na jeszcze wierniejsze odwzorowanie skomplikowanych procesów zachodzących we wzmacniaczu lampowym i głośniku.

 

Parametr Spkr Comp., zastępujący dwa dotychczasowe Motor Drive i Transformer Grind w bloku wzmacniacza, odpowiada za regulację kompresji wirtualnego głośnika. W rezultacie brzmienie końcowe jest jeszcze bardziej organiczne, co potwierdza wielu użytkowników testujących już od kilkunastu dni nowy firmware na rackowych Axe-Fx II.

 

Co ważne dla AX8, ulepszona optymalizacja pozwoliła na zaoszczędzenie kilku dodatkowych procent wykorzystania procesora (średnio 2-3 %), co w niemałej części presetów pozwoli chociażby na wykorzystanie dodatkowego bloku efektu.

 

Dodatkowo ulepszono jeszcze algorytmy bloku Delay (szczególnie modele Deluxe Mind Guy, Mono BBD i Stereo BBD), na pokładzie pojawił się też nowy model overdrive "Blackglass 7K" dla basistów, bazujący na preampie Darkglass B7K.

 

https://forum.fractalaudio.com/threads/ax8-v9-01-public-beta.132015/

 

 

Link: AX8 V9.01 Public Beta

 

 

www.g66.eu

www.fractalaudio.com