Musikmesse 2011: nowy stompbox Line6 M5

Newsy
Pozostałe artykuły marki LINE 6
Musikmesse 2011: nowy stompbox Line6 M5

Seria Tube Meister jest odpowiedzią niemieckiej marki na sytuację rynku, który od jakiegoś czasu oferuje coraz więcej małych, w pełni lampowych wzmacniaczy. Mimo stosunkowo niedużej mocy ma ona zagwarantować gitarzystom bardzo przyzwoite brzmienie.

Trzeci multiefekt gitarowy z serii Stompbox Modeler - M5 to urządzenie będące najmniejszym z całej trójki (obok Line6 M13 i M9). Ale najmniejszy nie znaczy w tym przypadku gorszy od reszty. Nowy model M5 udostępnia ponad 100 symulacji efektów typu delay (19), modulacyjnych (23), distortion (17), compressor/EQ (12), filter (26) i reverb (12).

Jednocześnie korzystać możemy tylko z jednego bloku, a do sterowania parametrami służy 6 potencjometrów. Do dyspozycji mamy jak w wyższych modelach czytelny wyświetlacz LCD. Całość możemy obsługiwać przy pomocy dwóch przełączników nożnych - ON/OFF i TAP, którymi możemy także przełączać presety. Do dyspozycji mamy ponadto tuner chromatyczny.

Multiefekt zaopatrzono w gniazda wejściowe i wyjściowe (L/MONO, R), wejście dla zewnętrznego pedału ekspresji oraz wejście i wyjście MIDI.

Wygląda na to, że Line6 kolejnym modelem potwierdza swoją pozycję na rynku. Nie od dzisiaj wiadomo przecież, że firma ta w opracowywaniu symulacji cyfrowych czuje się bardzo dobrze (o czym świadczą zadowoleni użytkownicy urządzeń z logiem Line6).

(krn)