Gitarowa gra dla prawdziwych gitarzystów?

Newsy
Gitarowa gra dla prawdziwych gitarzystów?

Jesienią tego roku firma Ubisoft zaprezentuje nową grę Rocksmith na konsole PS3 i Xbox 360 wzorowaną po części na Guitar Hero czy Rock Band. Nowością ma być możliwość wpięcia dowolnej gitary, a nie jak w przypadku wymienionych wyżej specjalnych kontrolerów.

Gry w stylu Guitar Hero (bo chyba można już tak mówić) cieszą się ogromną popularnością nie tylko z powodu wyjątkowej grywalności. Kto przecież nie chciał kiedyś zostać gwiazdą rocka czy opanować tak trudny (!!!) instrument jak gitara. Oczywiste jest, że nie każdy musi być do tego stworzonym, ale skoro istnieje taka rozrywka jak kontroler z 5 przyciskami zdecydowanie łatwiejszy do opanowania niż 6 strun to czemu nie spróbować?

I tak właśnie z sali prób w ciasnym garażu przenieśliśmy się na wygodny fotel przed telewizorem. Nie nam, miłośnikom gitary, oceniać jaki aspekt edukacyjny mają takie rozwiązania, ale pojawiło się światełko w tunelu.

Znana w branży firma Ubisoft postanowiła stworzyć grę bez dedykowanego kontrolera. Oznacza to, że w Rocksmith będziemy mogli podłączyć dowolną gitarę i cieszyć się pełną naturalnością 'szarpania drutów'. Instrument będziemy mogli wpiąć prosto do gniazda USB konsoli.

W samej grze znajdziemy przeszło czterdzieści piosenek rockowych, takich artystów jak The Rolling Stones, David Bowie, Nirvana czy Animals (oficjalna lista utworów jest jeszcze niepotwierdzona). Twórcy obiecują wciągającą rozgrywkę, która zostanie dostosowana do umiejętności gracza. Oprócz trybu solowego dostaniemy też pewną formę zabawy wieloosobowej.

Nie znamy jeszcze dokładnych szczegółów na temat gry Rocksmith, ale konstruktorzy zapewniają, że będzie ona również idealnym rozwiązaniem dla pragnących nauczyć się grać.

Premierę zapowiedziano na jesień tego roku.

Zaciekawieni?

(krn)