Bez głowy nie da rady...

Newsy
Firma Hand-Box wprowadziła na rynek nowy produkt - głowę do basu o nazwie FORTEC-800. Preamp wyposażony jest tylko w podstawowe i niezbędne funkcje, takie jakich oczekują basiści bez zbędnych "wodotrysków".
{IMG:headfortec800info1_b.jpg}

Firma Hand-Box wprowadziła na rynek nowy produkt - głowę do basu o nazwie FORTEC-800. Głowa posiada dwa stopnie końcowe o mocy 400W/4 Ohm każdy. Istnieje mozliwość pracy obu końcówek mocy w mostku i wtedy głowa dysponuje mocą 800W/8Ohm. Preamp wyposażony jest tylko w podstawowe i niezbędne funkcje, takie jakich oczekują basiści bez zbędnych "wodotrysków". Filozofią i motywem do skonstruowania głowy FORTEC-800 były sugestie nowej generacji basistów, którzy oczekują od pieca znakomitego brzmienia, prostej obsługi czyli minimalnej liczby gałek, pokręteł i innych przycisków oraz konkretnej mocy.

Przedstawiana konstrukcja spełnia w/w kryteria. Należy wiedzieć, że obecne gitary basowe w znaczącej większości posiadają tzw. aktywne układy korekcji barwy, które same w sobie posiadają niezłe "preampy" do kreowania własnych brzmień. Połączenie ogromnych możliwości gitary i skomplikowanego pieca, ani nie ułatwia pracy muzykowi, ani nie wnosi niczego konstruktywnego do brzmienia, a wręcz przeciwnie. FORTEC-800 posiada tyle elementów obsługi ile jest niezbędnych do normalnej pracy basisty na estradzie i w studio. Preamp wyposażony jest w 4-pasmową korekcję barwy oraz zestaw trzech filtrów: Bottom, Contour i Presence. Jest jedno gniazdo wejściowe typu jack1/4" wspólne dla gitar z elektronika pasywną i aktywną. Całość urządzenia po znalezieniu odpowiedniego brzmienia można wyciszyć za pomoca funkcji MUTE. Ułatwieniem kontroli wysterowania sygnałów są lampki Peak oraz Clip.

{IMG:headfortec800info3_b.jpg}

Na płycie tylnej znajdują się trzy przyłącza głośnikowe typu Speakon. Uzupełnieniem funkcjonalności głowy jest szeregowa pętla efektów EFECT LOOP, wyjście na tuner TUNER oraz wyjście liniowe LINE OUT z płynną regulacją poziomu sygnału wychodzącego. Dodatkowo wyjście liniowe wyposażone jest w funkcję PRE/POST czyli sygnał podawany do konsolety może być przed korekcją barwy preampa bądź po korekcji. Stopnie końcowe posiadają automatycznie działające wymuszone chłodzenie realizowane za pomocą jednego wentylatora. Wentylator uruchamia się po osiągnięciu temperatury 65 stopni C. Wymiary urzadzenia: szer x wys x głębokość - 485(19") x 90(2U) x 340 (mm)

Informacje: {LINK:www.handbox.pl}