Pierwsza 8-ka w ofercie Mayonesa

Newsy
Pierwsza 8-ka w ofercie Mayonesa

W związku z coraz większym zainteresowaniem gitarami z większą niż standardowa ilością strun producent z Gdańska zdecydował się wzbogacenie swojego katalogu o nowy model Regiusa z ośmioma strunami.

"Jeżeli siedem strun już nie wystarczy aby uwolnić kreatywność z głębi Twojego umysłu, rozwiązaniem jest Regius 8" - tak piszą o nowej gitarze konstrutorzy Mayonesa.

Regius 8 to wyjątkowa gitara. Korpus może zostać wykonany z jesionu bagiennego bądź mahoniu i jak to w przypadku tego modelu nakryty topem z klonu płomienistego. Szyjka została wykonana z 11 części różnych rodzajów drewna: klonu, mahoniu, wenge i amazakoe. Przystaki, czyli moc napędową wiosła możemy wybrać spośród dwóch najpopularniejszych, aktywnych setów do gitar 8-strunowych: EMG 808 lub Seymour Duncan Blackouts 8.

Osprzęt stanowią stały mostek ze strunami przez korpus ABM i klucze blokowane Schallera. Menzura (jak przystało na gitarę o tak grubych strunach) to barytonowe 687mm czyli 27 cali.

Oczywiście standardowe konfiguracje można zmodyfikować w Custom Shopie, za co niestety przyjdzie słono zapłacić.

Gitary Mayones stały się w ciągu ostatnich lat bardzo popularne na całym świecie, a nazwiska znanych gitarzystów takich jak Wes Borlnad (Limp Bizkit), Daniel Gildenlöw (Pain of Salvation) czy Johan Edlund (Tiamat) wsród endorserów tej marki mówią same za siebie.

(krn)