NAMM 2011: nowość Rolanda - Cube-XL Bass

Newsy
NAMM 2011: nowość Rolanda - Cube-XL Bass

Do rodziny Roland CUBE - znakomicie sprzedających się i zawodowo brzmiących comb gitarowych dołaczają zupełnie nowe modele basowie: CUBE-20XL Bass, CUBE-60XL Bass, and CUBE-120XL Bass.

Firma Roland po ogromnym sukcesie gitarowej serii CUBE, która doczekała się już odświeżenia w zeszłym roku, dołącza oparte na tej samej technologii modele basowe. Trzy nowe comba CUBE-XL to wzmacniacze o mocy od 20W do 120W czyli przeznaczone zarówno do domowych zastosowań jak i prób czy małych koncertów.

We wzmacniaczach tych zastosowano znaną z serii gitarowej czy efektów Bossa technologię COSM. Cyfrowa symulacja wzmacniaczy analogowych oparta na DSP jest na tyle przyzwoita, że nie będą narzekać na nią nawet zawodowcy. Na pokładzie każdego comba znajdziemy bardzo dobrej jakości efekty (w tym nowy Drive i Poly Octave), zaś w CUBE-XL 60 oraz CUBE-XL 120 również wbudowany prosty looper.

Jak przystało na tego japońskiego producenta każdy ze wzmacniaczy został perfekcyjnie wykonany dzięki czemu nie musimy się bać, że stanie się im coś na próbie czy szalonym koncercie. W dwóch najwyższych modelach znajdują się nowe, specjalnie zaprojektowane głośniki i otwory rezonansowe, które mają zapewnić niespotykaną dotąd głębie basowych dźwięków.

Dobra wiadomość dla basistów - znając firmę Roland niedługo te nowości znajdą się na polskim rynku, a wtedy jak tylko dostaniemy je w nasze ręce przetestujemy specjalnie dla Was.

(krn)