Kemper Profiling Amp na NAMM 2011

Newsy
Kemper Profiling Amp na NAMM 2011

Tuż przed końcem 2010 roku Christoph Kemper, niemiecki inżynier zajmujący się produkcją cyfrowych wzmacniaczy gitarowych zaprezentował swoje nowe dzieło - wzmacniacz Kemper Profiling Amp, którego premiera będzie miała miejsce na zbliżających się targach NAMM2011. I nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie możliwości tego urządzenia.

Kemper Profiling Amp to kolejna próba zupełnie nowatorskiego podejścia do brzmienia wzmacniacza gitarowego. Sam konstruktor określa swój pomysł mianem "absolutnie nowatorskiego i powalającego na kolana w dziedzinie cyfrowej symulacji". I w sumie trudno się z nim nie zgodzić, bo ten wzmacniacz to zupełnie nowa "bajka".

Podstawową ideą przyświecającą twórcy było stworzenie urządzenia, które niejako "zarejestruje" indywidualne brzmienie każdego wzmacniacza, podda szybkiej obróbce, zapisze w swojej pamięci i pozwoli na praktycznie natychmiastowe odgrywanie bez słyszalenej straty jakości. Kempler Profiling Amp jest wstanie pobrać dźwiękowy "odcisk palca" każdej konstrukcji i natychmiast oddać ten charakterystyczny 'sound' w ręce gitarzysty.

Brzmi to bardzo kosmicznie. Poniżej wideo, które wyjaśni zdecydowanie więcej.Byłem zdumiony ogladając prezentacje tego wzmacniacza i choć jestem zwolennikiem konstrukcji bardziej standardowych, tak ten niemiecki wynalazek rozbudził we mnie nieopisaną ciekawość.

Magazyn Gitarzysta będzie specjalnie dla Was na NAMM 2011. Przygotujcie się na obszerne relacje.

(krn)