Moog E1 - rewolucyjna technologia

Newsy
Pozostałe artykuły marki MOOG
Moog E1 - rewolucyjna technologia

Pierwszą wzmiankę o pracach nad gitarą przedstawiciele Mooga przewrotnie opublikowali 1 kwietnia, co zasiało lekką wątpliwość czy nie jest to aby żart ze strony firmy. Tym bardziej że nigdy w historii Moog nie konstruował gitar. W końcu jednak instrument został wprowadzony na rynek.

Moog E1 to nowa, rewolucyjna technologia, którą firma Moog oddaje w ręce gitarzystów. Bob Moog, twórca tej legendarnej marki wielokrotnie rozmawiał z aktualnym szefem firmy, Mike’iem Adamsem na temat wejścia na rynek gitarowy, jednak dopiero pomysł, który przedstawił Paul Vo z Zion Guitars pozwolił stworzyć coś naprawdę innowacyjnego w tej dziedzinie.

Pasjonaci firmy Moog zapewne wiedzą, że w latach ’70, kiedy firmy Moog i Gibson należały do jednej spółki Norlin, Bob Moog współpracował z Gibsonem i wspólnie stworzyli Gibson GD Artist Guitar. Bob był więc od dawna zainteresowany budowaniem gitar.

Firma Moog jest znana z tworzenia instrumentów najwyższej jakości i kontynuuje tę tradycję w przypadku modelu E1, który został wykonany z największą precyzją i z najwyższej jakości komponentów. To instrument dedykowany najlepszym gitarzystom. Na mahoniowym korpusie naklejono płytę klonową klasy AAAAA. Łączna grubość korpusu wynosi 44,45mm. Na wklejanym, klonowym gryfie znajduje się podstrunnica z hebanu o promieniu 12", na którą nabite zostały 22 progi "medium jumbo". Na stabilność stroju wpływają blokowane klucze oraz grafitowe siodełko. Wszystko to składa się na jakość, której oczekuje się od instrumentu sygnowanego logiem Moog.

Elektronika, w którą wyposażono gitarę, otwiera przed muzykiem zupełnie nowe możliwości, nieosiągalne za pomocą klasycznej gitary. A jednak nie jest to syntezator, procesor efektów ani gitara MIDI. To najprawdziwsza gitara, której magię muzyk wydobywa wprost ze strun. Autorskie pick-up’y Moog’a stanowią serce całego systemu i z tego względu nie mogą zostać zastąpione przez inne. Struny, w które wyposażona jest gitara wytworzone są ze specjalnych metali i zaprojektowane specjalnie do pracy z przystawkami Moog. Zwykłe struny zadziałają w sytuacjach awaryjnych ale tylko oryginalne struny zapewniają najlepszą pracę pick-up’ów gitary.