Moog Moogerfooger MF-104M Delay

Newsy
Pozostałe artykuły marki MOOG
Moog Moogerfooger MF-104M Delay

W Audiostacji pojawiła się limitowana seria kostek Moogerfooger, wraz z rozbudowanym, unikalnym delayem analogowym MF-104M.

Prapremiera Moogerfooger MF-104 miała miejsce już ponad 10 lat temu i model ten znalazł tylu nabywców, ile wyprodukowano egzemplarzy, czyli około 1000. Po kilku latach pojawił się następca i on też zniknął z rynku w krótkim czasie. Podobnie z kolejną, trzecią, generacją tego klasycznego analogowego delaya - ostatnie egzemplarze sprzedano blisko dwa lata temu.

 

Problemem zawsze była mała dostępność specjalnych analogowych linii opóźniających Bucket Brigade, które odpowiadają za fantastyczne brzmienie tego efektu. Produkowane niegdyś przez firmę Panasonic, są jednymi z najbardziej poszukiwanych na świecie podzespołów elektronicznych.

 

Na szczęście "odnaleziono" kolejną ich partię i oto możemy się cieszyć najnowszym modelem Moog Moogerfooger MF-104, tym razem z literką "M". To bardzo rozbudowany efekt, po raz pierwszy wyposażony w wejście MIDI, które pozwala na synchronizację tempa delaya z tempem utworu. Poza tym pozwala na sterowanie i dostęp do ukrytych parametrów urządzenia. Więc mamy do czynienia z "nowym-starym" efektem, ponieważ pełne sterowanie przez tradycyjny CV pozostało. Nowością jest też generator LFO, który pozwala na dynamiczną modulację efektu delay.

 

Moogerfooger MF-104M Delay to najprawdopodobniej najbardziej naturalny i "kremowy" delay na świecie. Efekt występuje w kolorze czarnym oraz, w zapowiadanej wcześniej, białej wersji wykończenia.

 

http://audiostacja.pl/index.php?page=2&le=produkty&pr=produkty&firma=MOOG