Sanyo Pedal Juice - rewolucja w pedalboardzie

Newsy
Sanyo Pedal Juice - rewolucja w pedalboardzie

Firma Sanyo, producent wszelakich urządzeń elektronicznych niekoniecznie kojarzących się ze światem sprzętu gitarowego zaprezentowała innowacyjny 9V akumulator, który zasili wszystkie kostki w pedalboardzie.

Sanyo Pedal Juice śmiało można nazwać rewolucją i to niemałą zwłaszcza dla muzyków, którzy często swój sprzęt przewożą i grają w najróżniejszych miejscach. Każdy, kto kiedykolwiek spotkał się z większą lub mniejszą sceną wie, jak ważna jest ilość dostępnych gniazdek i ich uziemienie.

Pedal Juice to pewnego rodzaju akumulator, który jest w stanie zasilić urządzenia o poborze prądu nawet do 1500mA. Nie ma znaczenia, czy będzie to kilka kostek czy jeden procesor, a nawet mały piecyk. Przy maksymalnym poborze daje nam to ponad 1,5 godziny gry, zaś gdy w naszym pedalboardzie gości 5 kostek to przez 15 godzin nie będziemy musieli martwić się o zmianę baterii czy też zewnętrzne źródło zasilania. Nie będziemy musieli martwić się o przepięcia, brum, czy skoki napięcia w sieci - Sanyo Pedal Juice generuje znacznie mniej zanieczyszczeń sygnału niż uziemione gniazdko.

Pedal Juice to po prostu akumulator litowo-jonowy o gabarytach typowej kostki stomp-box. Technologia w której został zaprojektowany, poprzez możliwość częstego ładowania bez obawy o żywotność, jest dostosowana przede wszystkim do warunków koncertowych. Czas ponownego naładowania wynosi 3,5h i odbywa się poprzez dołączony zasilacz. Oprócz przełącznika on/off do dyspozycji mamy 3-stopniową diodę LED sygnalizującą w bardzo czytelny sposób poziom naładowania urządzenia.

Nie znamy jeszcze ceny na polskim rynku, w Stanach za tę sprytna kostkę trzeba zapłacić 199 dolarów. Czy i wy nie możecie się doczekać?