Zabawka czy instrument? Misa Digital Kitara

Newsy
Zabawka czy instrument? Misa Digital Kitara

Większość gitarzystów z przymrużeniem oka potraktuję tę nowinkę techniczną, ale jej konstruktorom trzeba pogratulować - Kitara, bo tak nazywa się to cudo już w fazie projektowania budziła duże zainteresowanie (również) gitarzystów.

Zabawka czy instrument? Misa Digital Kitara to urządzenie bez strun, z ekranem dotykowym i 144 przyciskami. Czy śmie ktoś nazywać "to" gitarą? Na pewno nie Ci, dla których mahoniowa czy klonowa deska i lampowy wzmacniacz to szczyt marzeń.

Pozostali docenią jej wszechstronne możliwości. Jest to w pełni zaawansowany kontroler MIDI wyzwalający całkowicie nowe dźwięki, które polubią zwłaszcza twórcy muzyki elektronicznej lub Ci dla których takie nowinki techniczne to idealna zabawka na długie zimowe wieczory. Spodoba się również tym, którzy do tej pory nie mogą zdecydować się  pomiędzy gitarą tradycyjną, a grą Guitar Hero.

Przyszłość Kitary do niedawna była wielką niewiadomą. Dzisiaj producent urządzenia, firma Misa Digital, uruchomił na swojej stronie formularz zamówień.

Może ktoś się skusi? Link do strony producenta tutaj.