Wolfgang Special TOM od EVH

Najnowszy model w portfolio firmy EVH jest instrumentem przygotowanym z myślą o występach na żywo, ale także wymagającej pracy w studio. Klasyczna konstrukcja otrzymała starannie dobrane akcesoria, które dotrzymają kroku podczas najbardziej wymagających projektów.
Wolfgang Special TOM czerpie inspiracje z instrumentu zaprojektowanego przez Eddiego Van Halena. Korpus wykonany jest z lipy, a klonowy gryf został poddany obróbce termicznej i wzmocniony grafitowymi prętami, które gwarantują stabilność intonacji.
Gitarę wyposażono w firmowy mostek z mikrostroikami, które pozwalają na kontrolę wysokości dźwięku z wręcz chirurgiczną precyzją. Cechą instrumentu jest wygodny profil gryfu autorstwa lidera zespołu Van Halen. Sercem gitary są przetworniki EVH Wolfgang Alnico 2 oraz starannie dobrana elektronika wokół nich. Potencjometr głośności 500K EVH Bourns low friction z obwodem treble bleed pozwala na ściszanie głośności bez utraty górki pasma, podczas gdy potencjometr tone 250K Bourns high-friction pot umożliwia regulację barwy instrumentu w kontrolowany sposób, bez przypadkowych potrąceń i zmiany ustawień.
Seria Wolfgang Special TOM dostępna jest w trzech wykończeniach: Gloss Black, Husk White oraz Oxblood wraz ze złotym osprzętem.