Luca Mantovanelli w Polsce!

Newsy

MEINL

Luca Mantovanelli w Polsce!

W dniach 22-25 listopada będziecie mogli spotkać się z fenomenalnym gitarzystą Ibaneza. Wirtuoz gitary zagra kliniki w sklepach muzycznych w czterech polskich miastach: Wrocławiu, Krakowie, Łodzi i Warszawie

Ibanez LM1

Luca dołączył do grona znakomitych muzyków ze stajni Ibaneza – ma swój sygnowany model o symbolu LM1. Jest to instrument oparty na serii AZ z olchowym korpusem i gryfem z pieczonego klonu. Podstrunnica wykonana została z palisandru i ma 22 progi jumbo ze stali nierdzewnej. Przystawki to set SSS Seymour Duncan Fortuna. Gitara wyposażona jest w mostek Gotoh T1702B oraz blokowane klucze MG-T tej samej marki.

Luca Mantovanelli

Luca Mantovanelli urodził się w muzycznej rodzinie w Casercie (Włochy) w 1983 roku. Od najmłodszych lat wykazywał naturalny talent muzyczny. Zaczął uczyć się gry na perkusji, basie i instrumentach dętych, a następnie całkowicie poświęcił się grze na gitarze elektrycznej. Początkowo był samoukiem, później kontynuował naukę u Adriano Guarino i Marco Sfogli (James Labrie). Gry na gitarze klasycznej uczył się także u Maestro Antonio De Innocentisa.

Luca wchłaniał wpływy ze wszystkich stylów muzycznych, a do jego największych inspiracji należą Bireli Lagrene, Pat Martino, Robben Ford, Frank Gambale, Eddie Van Halen, Michael Brecker, Oscar Peterson i Gary Burton. Jego naturalna wszechstronność stylistyczna pozwoliła mu grać w wielu zespołach jazzowych, popowych, bluesowych i rockowych. Dołączając do 900 Big Band, otworzył drzwi sobie do występów na festiwalach jazzowych i współpracy z Jenny B, Katią Ricciarelli, Bobbym Solo, Massimo Moriconi, Silvią Pagni i nie tylko.

W 2011 roku zagrał na festiwalu FB Jazz w San Giovanni Teatino z akustycznym trio The Dream of Butterfly z Emanuelą Di Lullo (głos) i Riccardo Damiani (bas), na kontrakcie z międzynarodowymi artystami, takimi jak Mike Stern, Jeff Berlin, Maurizio Rolli, Paolo Giordano, Nguyen Le, Bob Sheppard, Linley Marthe i nie tylko.

W 2014 roku Luca wystąpił w Londynie jako jeden z 8 finalistów Guitar Idol 4.

Jest także autorem wysokiej jakości kursów mistrzowskich, zagrywek i lekcji solowych do pobrania na JamTrackCentral.com