Fender Vintera II

Newsy

Krzysztof Inglik

Fender Vintera II

Fender ogłosił dziś wprowadzenie na rynek serii Vintera II. Ten najnowszy dodatek do historycznego portfolio tej marki stanowi znaczącą aktualizację oryginalnego debiutu serii Vintera, składającej hołd kultowym gitarom Strat i Tele z lat 50., 60. i 70., jednocześnie nawiązując do niektórych rzadkich klejnotów, które zdobiły niegdyś asortyment Fendera, takich jak Mustang i Bass VI...

Nostalgia i sztuka są ze sobą nierozerwalnie powiązane, a gdy jedno z drugim działa w tandemie, efekty mogą być powalające. Obecnie muzycy na całym świecie żarliwie poszukują tego rodzaju nostalgii w nowoczesnym wydaniu, o czym świadczy rosnąca popularność „starych” utworów na nowoczesnych platformach do strumieniowego przesyłania muzyki lub rosnący popyt na płyty winylowe do odtwarzania na urządzeniach obsługujących technologię Bluetooth.

Zarówno doświadczeni profesjonaliści, jak i początkujący muzycy nadal skłaniają się ku oryginalnej formule Fendera, kolorom i kształtom korpusu stworzonym dekady temu, które utorowały drogę wcześniejszym pokoleniom. W szczególności w ciągu ostatnich trzech lat sprzedaż Stratocasterów i Telecasterów wzrosła łącznie o 15%. Seria Vintera II płynnie wypełnia lukę pomiędzy przeszłością a teraźniejszością, dostarczając ponadczasowe brzmienie Fendera, jednocześnie mając na uwadze przyszłość gry na gitarze. Jak mówi Justin Norvell, wiceprezes ds. produktu w firmie Fender:

"Konsekwentny trend, który obserwujemy od dziesięcioleci, polega na tym, że muzycy, niezależnie od wieku i doświadczenia, nadal skłaniają się ku naszym najbardziej klasycznym produktom – czy to kultowemu Stratowi Sunburst z lat 60., czy Tele Blonde z lat 50. Seria Vintera II mieści się harmonijnie pomiędzy tradycją a ewolucją, dając globalnej społeczności muzyków szansę poznania autentycznego basu P Bass z lat 60., Jazzmastera z lat 50., czy innych kultowych modeli, z kunsztem wykonania i łatwością gry, jakiej oczekują od współczesnych instrumentów."

Seria Fender Vintera II oferuje najbardziej klasyczne kształty gryfów, odpowiadające konkretnym epokom w historii tej marki, zapewniając wyjątkowe wrażenia z gry. Linia zawiera również przetworniki vintage, pozwalające gitarzyście uchwycić autentyczne brzmienie minionych czasów. Dla dodatkowego „smaczku”, seria Vintera II wprowadza jedne z najrzadszych, niestandardowych kolorów lakieru, jakie kiedykolwiek wyprodukował Fender. Pojawiają się także zupełnie nowe modele, takie jak Bass VI, Tele Deluxe z Tremolo i Mustang z klonową szyjką, zaspokajające preferencje nawet najbardziej doświadczonych kolekcjonerów.

Fender Vintera II : dostępne modele

Vintera II ‘50s Stratocaster®
Vintera II ‘60s Stratocaster®
Vintera II ‘70s Stratocaster®
Vintera II ‘50s Nocaster®
Vintera II ‘60s Telecaster®
Vintera II ‘60s Thinline Telecaster®
Vintera II ‘50s Jazzmaster®
Vintera II ‘70s Jaguar®
Vintera II ‘70s Telecaster Deluxe®
Vintera II ‘70s Mustang®
Vintera II ‘60s Bass IV
Vintera II ‘70s Mustang Bass®
Vintera II ‘70s Telecaster Bass®
Vintera II ‘50s Precision Bass®
Vintera II ‘60s Precision Bass®
Vintera II ‘60s Jazz Bass®

Fender Vintera II : akcja promocyjna

W ramach promocji nowej serii Fender prowadzi kampanię obejmującą serię wideo zatytułowaną „Best of the Decades”, przedstawiającą kreatywne partnerstwo współczesnego muzyka i legendarnego artysty, wykonujących kultową piosenkę z lat 50. i 60. i 70.:

  • Lindsey Jordan z solowego projektu indie rockowego Snail Mail na Stratocasterze z lat 60. i Thurston Moore z Sonic Youth na Jaguarze z lat 70., wykonują „Satellite of Love” Lou Reeda. "Muszę przyznać, że te nowe przetworniki i zastosowanie progów typu semi-jumbo sprawiają, że ten Jag w stylu vintage jest najlepszym przyjacielem mojego ukochanego Jazzmastera" - powiedział Thurston Moore - "Są jak Batman i Robin rock’n’rolla!". "To była ogromna przyjemność móc wykonać ten kawałek. Lou Reed jest jednym z moich ulubionych gitarzystów wszechczasów" - powiedziała Lindsey Jordan ze Snail Mail - "Gitara, na której nauczyłam się grać, gdy miałam sześć lat, to mini-Stratocaster i zawsze jest jak moja druga natura, kiedy trzymam ją w rękach. Ostatnio coraz częściej włączam Stratocastery do moich występów na żywo, więc wypróbowanie Stratocastera Vintera II z lat 60. i wybranie własnego brzmienia było ekscytujące."
  • Josh Klinghoffer (najbardziej znany z występów w Red Hot Chili Peppers) na Telecasterze z lat 60., Nick Reinhart na Stratocasterze z lat 60. i Steve McDonald na Precision Bass z lat 60. wykonują utwór „I Want You” The Beatles.
  • Zdobywczyni nagrody Grammy, Madison Cunningham na Jazzmasterze z lat 50. oraz Wendy Melvoin na Nocasterze z lat 50., grają „I Only Have Eyes for You” zespołu The Flamingos.

Kampanię Fender Vintera II wspierają także ekskluzywne winiety produktów, na których przedstawiani są najlepsi współcześni gitarzyści naśladujący styl lat 50., 60. i 70. Pod względem twórczym, dzieła są najlepszym co oferuje nam przeszłość, a jednocześnie są mocno osadzone we współczesności. Winiety obejmują niezależny zespół popowy Twin Shadow w surf rockowym otoczeniu z Jazzmasterem® z lat 50.; basistka, wokalistka i aktywistka April Kae grająca na basie P Bass® z lat 60. w studiu Motown z lat 60.; Mia Berrin z Pom Pom Squad grająca na Jaguarze® z lat 70.; gitarzysta Palaye Royale Andrew Martin grający na Stratocasterze® z lat 60. oraz piosenkarz i autor tekstów Pearl Charles grający na Telecasterze® z lat 60.

Dodatkowe zasoby kreatywne zostaną zrealizowane w ramach społecznościowego i efektownego marketingu "out-of-home", w tym billboardu w sercu Hollywood w Kalifornii przy Sunset Strip, a także na ekranach podczas wydarzeń Live Nation w Atlancie, Chicago, Dallas-Ft. Worth, Los Angeles, Nashville, Nowy Jork, Filadelfia i San Francisco. Aby uzupełnić kampanię kreatywną, kanały społecznościowe Fendera wznowią serię „Historia w gorącej minucie”, która zawiera 60-sekundowy film przedstawiający bogatą historię kultowych gitar i basów z minionych dziesięcioleci. Kampania będzie połączona z serią klipów składającą się z sześciu rozdziałów, przedstawiających różne epoki, z których czerpie inspiracja seria Vintera II, w tym poszczególne modele z tamtej dekady, a wszystko to pokazuje, jak seria ucieleśnia „styl vintage dla ery nowożytnej”!

Więcej: www.fender.com