Ernie Ball Music Man Kaizen Tosin Abasi

Newsy
Ernie Ball Music Man Kaizen Tosin Abasi

Zaprezentowany na letnich targach NAMM, Music Man Kaizen sygnowany przez Tosina Abasi, w ściśle limitowanej ilości i dwóch wersjach wykończenia pojawił się niedawno w ofercie Ernie Ball Music Man. Music Man Kaizen to zupełnie nowa koncepcja gitary multiskalowej o futurystycznym kształcie.

Pierwszy z dwóch modeli Tosina Abasi, 7-strunowy Kaizen, posiada oryginalnie ukształtowany olchowy korpus z gryfem z pieczonego klonu oraz hebanową podstrunnicą. Zmiennoskalowa konstrukcja posiada menzurę od 24,75” dla wysokiej struny E oraz 25,5” przy niskiej E.

W gitarze zastosowano szereg innowacji, jak Infinity Radius Neck czy multiskalowy mostek tremolo z tłumikami sprężyn. Podstrunnica jest nieco grubsza po stronie strun wiolinowych i ma oryginalny profil, korpus nie ma płaskich powierzchni i jest zupełnie nowym projektem.

Za brzmienie odpowiadają również nowe pickupy 2022 EBMM – humbucker przy mostku oraz zamontowany pod kątem mini-humbucker w pozycji pod gryfem. Strojenie ułatwiają oryginalne, blokowane klucze Steinberger Gearless. W tym roku pojawi się sygnowany model 6-strunowy.

www.music-man.com
www.musicinfo.pl