Ernie Ball Music Man Joe Dart II Signature Bass

Newsy
Pozostałe artykuły marki MUSIC MAN
Ernie Ball Music Man Joe Dart II Signature Bass

Oferta basowa Ernie Ball Music Man powiększyła się o kolejną sygnaturę Joe Darta, basisty Vulfpeck, dołączającą do poprzedniego modelu Music Man Joe Dart.

Opisywany przez Darta jako „najdoskonalsze wiosło sceniczne żywy”, nowy sygnowany bas muzyka ma jesionowy korpus, selekcjonowany klonowy gryf i pasywne przetworniki z pojedynczymi cewkami i magnesami Alnico 5.

Dwa potencjometry głośności są standardem, jednak nie ma tu regulatorów tonów do kolorowania barwy, na którą wpływ ma wyłącznie technika i finezja użytkownika. Wykończony w naturalnym kolorze Velvet, bas jest wyposażony w 22 progi i customową płytkę gryfu. Strojony do standardowego E bas posiada fabrycznie założone struny ze stali nierdzewnej Ernie Ball o grubości .045 - .105.

Celem projektu było uzyskanie bardzo wygodnego gryfu oraz głębokiego, bogatego brzmienia Music Mana z pickupów, a wszystko to na pasywnym basie w starym stylu” – mówi Joe. „Uważam, że udało nam się to osiągnąć i myślę, że będę grał na nim na scenie przez wiele lat”. Pierwszych 100 basów Ernie Ball Music Man Joe Dart II zostanie dostarczonych z limitowaną edycją futerału premium GnG.

www.music-man.com
www.musicinfo.pl