NUX NDD-7 Tape Echo

Newsy
Pozostałe artykuły marki
NUX NDD-7 Tape Echo

Zaledwie kilka dni po oficjalnym potwierdzeniu nowego BOSS RE-2 Space Echo, NUX przedstawił stompbox NDD-7.

NUX NDD-7 Tape Echo to hołd dla japońskiego producenta Roland Space Echo 201 z 1974 roku. Oryginalne urządzenia Space Echo wykorzystywały taśmę 1/4 cala, która była nawinięta na szpule i łączyła je z wbudowanym pogłosem sprężynowym. Aby zrealizować te właściwości, NUX zastosował specjalną technologię obrazowania dla Tape Echo, oddającą w zasadzie wszystkie funkcje i dźwięki oryginału, w tym parametry jak WOW, FLUTTER i SATURATION. Imponujące są też specyfikacje sprzętu: częstotliwość próbkowania 48 kHz i 32-bitowe przetworniki A/D, z czasem opóźnienia do 1600 ms.

Nieco większa obudowa oferuje dwa przełączniki nożne, a także wyświetlacz i duże kontrolki ułatwiające obsługę. Pedał oferuje kontrolę BASS, TREBLE, TIME, REPEAT, LEVEL, REVERB i SELECT (Powtarzanie Pattern). Przytrzymanie przycisku SELECT umożliwia dostęp do opcji alt-tweaking dla SATURATION, WOW, FLUTTER, KILL DRY i EXP. Dostępne są również bardziej ekstremalne opcje, jak samooscylacja jeśli przytrzymany zostanie włącznik nożny. Szczególną cechą oryginalnego Space Echo był jego sprężynowy pogłos, który również tutaj został odtworzony.

Jednoczesne naciśnięcie przełącznika nożnego ON i TAP aktywuje tryb SOS (Looper). Podczas odtwarzania pętli można nawet wyjść z trybu SOS, a pętla będzie nadal działać. Pozwala to na łatwą zmianę parametrów, a następnie powrót do trybu SOS. Długość nagrywania wynosi 40 sekund w stereo. Pedał efektów posiada gniazda MIDI IN/OUT 3,5 mm. Ustawienia można zmieniać za pomocą dodatkowych adapterów TRS/MIDI i odpowiedniego edytora.

www.nuxpolska.pl
www.zibi.pl