Pusz Guitars na WOŚP

Newsy
Pusz Guitars na WOŚP

Młoda polska manufaktura Pusz Guitars ufundowała gitarę ozdobioną specjalną grafiką na tegoroczne licytacje WOŚP.

To model ‘Jetson’, którego korpus wykonano z olchy, a 3-częściowy gryf z mahoniu. Na podstrunnicy wenge o radiusie 12' cali nabito 22 progi standard extra hard. Hardware to klucze Gotoh oraz most Hipshot. Na pokładzie znalazły się także pickupy HATHOR Custom Pusz HB/P90 wraz z 3-pozycyjnym przełącznikiem oraz gałkami MASTER VOLUME i MASTER TONE.

Pusz Guitars to firma, która stosunkowo niedawno pojawiła się na rynku, ale za sprawą wyjątkowych instrumentów w krótkim czasie zaistniała w świadomości gitarzystów. Piotr Pusz oraz Piotr Chudzik oficjalnie powołali markę 20 listopada 2020 roku w Rzeszowie i odważnie rozpoczęli produkcję własnych modeli gitar. To także wyróżnia Pusz Guitars od wielu innych producentów - autorskie modele Steed, Hurricane, Vibe, Chinook, Jetson, Flinstone, Wave czerpią z klasycznych wzorców, wprowadzając jednocześnie niepowtarzalną, charakterystyczną dla Pusz Guitars estetykę i oryginalne, nowoczesne rozwiązania technologiczne (stalowe progi, karbonowe pręty w gryfie, własne konstrukcje przetworników).

Nowoczesny, skomputeryzowany park maszynowy jakim dysponuje firma zapewnia wyjątkową precyzję i powtarzalność konstrukcji (CNC), całość jednak wykańczana jest ręcznie co gwarantuje perfekcyjną jakość i duszę w każdym instrumencie. Wyjątkowe są także materiały - firma pozyskuje drewno z własnych źródeł oraz obrabia i suszy u siebie. Już teraz na gitarach Pusz grają tacy gitarzyści jak Damian Kurasz, Krzysztof Błaś, Witold Paśko, Przemek Przywara , którzy docenili wyjątkowe brzmienie i wizję Pusz Guitars.

https://allegro.pl/oferta/pusz-guitars-jetson-sn-30-wosp-11686491595

https://www.facebook.com/puszguitars/