Speed Tripper: nowy delay Death By Audio

Newsy

Krzysztof Inglik

Speed Tripper: nowy delay Death By Audio

Połączenie delaya pomiędzy 30 a 1100 milisekund oraz phasera, którym ubarwić można odbicia, czyli psychodeliczne echo w kostce…

Death By Audio to firma z Nowego Jorku, która w ostatnich latach zyskała znaczną popularność wśród gitarzystów na całym świecie, za sprawą swych butikowych efektów. Jej najnowszym produktem jest ‘Speed Tripper’, będący wynikiem kolaboracji z Levitation – 3-dniowym festiwalem, odbywającym się co rok na ranczo Carson Creek w Austin, w Teksasie.


Nieco światła na stylistykę nowej kostki Death By Audio rzuca wcześniejsza nazwa wspomnianego festiwalu, która brzmiała: ‘Austin Psych Fest’. I tak właśnie, nowy delay ma wyraźnie psychodeliczne zapędy, za sprawą optycznego phasera, który stał się częścią schematu urządzenia.

Gałki na panelu to DELAY TIME, FEEDBACK, TRIPPER SPEED oraz INTENSITY. Pierwsza z nich kontroluje oczywiście czas echa w zakresie pomiędzy 30 ms a 1,1 s. Dłuższe odbicia ulegają zniekształceniom i zanieczyszczeniom, nadającym całości charakter retro. TRIPPER SPEED kontroluje szybkość LFO i przesunięcie fazy. FEEDBACK pozwala ustawić proporcje sygnału z wyjścia podawanego na wejście delaya i współpracuje z gałką INTENSITY, kontrolującą ilość delaya wpadającą w układ phasera.

Więcej informacji: www.eathbyaudio.com