Podwójna gitara Michaela Angelo ze stajni Sawtooth Guitars

Newsy

Krzysztof Inglik

Podwójna gitara Michaela Angelo ze stajni Sawtooth Guitars

Limitowana do 50 sztuk edycja łączy praworęczną i leworęczną gitarę w jednym instrumencie

Gitarzyści dzielą się na praworęcznych oraz leworęcznych… Tak ogólnie rzecz biorąc, bo nie dotyczy to Michaela Angelo Batio, który potrafi grać lewą i prawą ręką w tym samym czasie. Taki skill wymagał zbudowania wyjątkowego modelu sygnowanego, który wygląda jak… syjamskie Tele-bliźniaki ;-)

Michael Angelo Batio wraz z ekipą Sawtooth Musical Instruments powołali wreszcie do życia gitarę, na którą z pewnością czekają gitarzyści na całym świecie. Przecież każdy z nas marzy o tym, aby móc grać tapping jednocześnie na dwóch gitarach… Nie? Tak czy inaczej magicy z Sawtooth zbudowali 50 egzemplarzy takiego właśnie instrumentu, który dzięki niewygórowanej cenie zapewne szybko trafi do rąk kolekcjonerów.

„Kiedy pierwsza ‘podwójna gitara’ trafiła w moje ręce, zacząłem się zastanawiać nad jej możliwościami. Powstała z tego dość długa lista różnych sposobów zagrania na niej. Przykładowo: dwie zharmonizowane linie melodyczne, 2 niezależne partie jak na pianinie, krzyżowanie rąk pomiędzy gryfami, skrzyżowane kostkowanie… Możliwości są nieskończone!” - ekscytuje się Michael Angelo Batio.

Specyfikacja tego niezwykłego instrumentu:

  • korpus: jawor (lekka konstrukcja)
  • gryf: klon, przykręcany, profil ‘D’
  • podstrunnica: klon, 42 mm przy siodełku, radius 15”
  • progi: 21 Medium Jumbo
  • przetworniki: ST Designed Alnico V Humbucker (15.3 ohm), rozłączany do singla
  • kontrola: Master TONE + Master VOLUME
  • klucze: Wilkinson

W zestawie otrzymamy limitowany futerał ChromaCast MAB Double Case, pasek Black Woven, 2 tłumiki do strun, certyfikat autentyczności, DVD ‘Speed Kills’ i podpisane zdjęcie. Cena całości to 1500 dolarów (bez dwóch centów).

Więcej informacji: www.sawtoothworld.com