Ortega DSSUITE-UKE, RSM-REISSUE

Newsy
Ortega DSSUITE-UKE, RSM-REISSUE

Limitowaną serię Ortega Private Room tworzą ekskluzywne instrumenty zbudowane z ręcznie selekcjonowanego drewna oraz prezentujące oryginalne wykończenie i rozwiązania konstrukcyjne. Zobaczcie jak pięknie się prezentują...

DSSUITE-UKE zwraca uwagę eleganckim, satynowym wykończeniem Distressed Tobacco Burst obejmującym również tylną część gryfu i główkę. Na korpus w rozmiarze concert składa się lity top z alaskiego świerku oraz boki i tylną płytę z mahoniu. Poprzecierane krawędzie korpusu wyglądają jak binding, choć nie zastosowano tu tego rozwiązania. Orzechowy binding znajdziemy za to na podstrunnicy.

Gryf z drewna okoume wieńczy odwrócona główka z układem czterech kluczy w jednym rzędzie. Skorzystano tu z ciekawego patentu, łącząc trzy stroiki w czarnym kolorze z jednym chromowanym. Podstrunnicę i mostek wykonano z drewna Tecwood. Znajdziemy tu także elektronikę Ortega MagusUke z wbudowanym tunerem.

RSM-REISSUE to reaktywacja modelu gitary akustycznej, która trafiła na rynek w 2014 roku z okazji 20 rocznicy firmy Ortega. Instrument posiada korpus wzorzystego z klonu spalted (przypomnijmy, że jego unikalna faktura powstaje w wyniku działania w drewnie organizmów pasożytniczych, takich jak grzyby) w naturalnym, półmatowym wykończeniu open pore. Do budowy gryfu posłużyło przypominające mahoń drewno nato, a podstrunnicy i mostka - orzech.

Dodatkowe elementy podnoszące wizualną wartość gitary to binding topu i płyty tylnej z drewna sapele i czarnego tworzywa ABS, binding podstrunnicy z sapele, a także fornir główki spalted maple i drewniana rozeta Ortega Signature. Gitarę wyposażono w 19 progów, siodełka z tworzywa ABS, chromowane klucze z czarnymi kołkami i główkami. Menzura wynosi 650 mm, a szerokość siodełka 48 mm.

www.ortegaguitars.com/