Podłogowy Fractal Audio AX8

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRACTAL AUDIO
Podłogowy Fractal Audio AX8

Na zakończonych w zeszłym tygodniu targach L.A. Amp Show miała miejsce premiera wyczekiwanego procesora Fractal Audio AX8, będącego podłogową wersją flagowego Axe-Fx II.

Fractal Audio AX8 jest nieco uproszczoną konstrukcyjnie wersją większego, rackowego brata, jednak na pokładzie zajdziemy te same, najwyższej klasy symulacje wzmacniaczy i kolumn znane z Axe-Fx II, a integracja ze sterownikiem wyposażonym w wielofunkcyjne, programowane przełączniki czyni z całości bardzo funkcjonalne narzędzie zarówno na profesjonalną scenę jak i do nagrań studyjnych.


Oddzielne sekcje DSP 450 MHz odpowiadają za modelowanie brzmień oraz efektów, które w stosunku do Axe-Fx II zostały nieco ograniczone od strony ilości w łańcuchu. Do obsługi służy m.in. pięć potencjometrów pod wyświetlaczem głównym, przyporządkowanych do wyświetlanych na ekranie parametrów, a dodatkowo mamy jeszcze 8 gałek otoczonych przez pierścienie podświetlanych diod, odpowiedzialnych za klasyczne regulatory spotykane we wzmacniaczach: Drive, Bass, Mid, Treble, Presence, Depth, Master i Level, rewelacyjnie sprawdzające się przy szybkich korektach live.


Do dyspozycji jest m.in. pokładowy looper, cztery wejścia pedałów ekspresji czy stereofoniczna pętla efektów. Cena AX8 w USA wynosi 1.399 dolarów, co nieznacznie przekracza połowę ceny rackowego Axe-FX II XL bez kontrolera nożnego.

www.g66.eu
www.fractalaudio.com