Dlaczego Brian May gra monetą?

Newsy

Krzysztof Inglik

Dlaczego Brian May gra monetą?

Fani gitarzysty QUEEN z pewnością wiedzą, że zamiast zwykłej kostki gitarowej używa sześciopensówki. Posłuchajcie dlaczego...

W jednym z wywiadów odsłania tajemnicę swego charakterystycznego brzmienia, u którego podstaw leży kontakt struny z metalem monety, a nie plastikiem standardowego gitarowego piórka. Jego wyborem stała mała moneta angielska o nominale sześciu pensów, wykonana z tzw. "nowego srebra" (ang. "nickel silver"):

"Zwykle używałem dość miękkich kostek, bo myślałem, że to pozwoli osiągnąć mi większą szybkość" - mówi Brian May - "Z biegiem czasu zacząłem jednak grać coraz twardszymi kostkami. Im były one twardsze, tym bardziej czułem co dzieje się ze struną pod palcami. Któregoś dnia sięgnąłem po monetę... i to była czysta perfekcja."

Od tamtego momentu, gitarzysta Queen nie używa już niczego innego: "Tego właśnie potrzebowałem. Dzięki monecie zacząłem inaczej trzymać 'kostkę' i inaczej grać. Materiał, z którego jest wykonana, zapewnia cały ten pozytywny kontakt ze struną, ale jednocześnie jest na tyle miękki, że jej nie rwie."