Ernie Ball i John Petrucci obchodzą 20 jubileusz

Newsy

Krzysztof Inglik

Ernie Ball i John Petrucci obchodzą 20 jubileusz

Firma Ernie Ball oraz słynny gitarzysta John Petrucci z dumą celebrują 20-lecie swojej współpracy. A oto nowości przygotowane z tej okazji...

Gitarzysta Dream Theater tworzy swój sygnowany model pod skrzydłami kalifornijskiej marki Ernie Ball już od dwóch dekad. W program obchodów tego jubileuszu wpisane są nowe modele gitar Johna: limitowane 20th Anniversary JP i 20th Anniversary Majesty, a także nowe kolory standardowej sygnatury Majesty.

Z tej okazji Music Man oraz John Petrucci przygotowali mini dokument (w języku angielskim), w którym opowiadają o ewolucji sygnatury gitarzysty Dream Theater i procesie jej powstawania. Film możecie obejrzeć poniżej:

„Nie mogę tego wystarczająco wyrazić, jak dumny jestem z sukcesu mojej linii gitar Ernie Ball” – mówi John we wspomnianym wyżej dokumencie – „Myślę, że najfajniejsze jest w tym to, że zrobiliśmy to na swoich własnych zasadach. To zaangażowanie… od pierwszej rozmowy, jaką miałem ze Sterlingiem o budowaniu gitar, to było jak coś nie z tego świata.”

Z okazji 20-lecia współpracy z Petruccim, firma wypuściła 2 limitowane modele oraz 3 nowe kolory w jego linii Majesty.

Ernie Ball 20th Anniversary JP

Ten model (o którym pisaliśmy niedawno tutaj) ma top z klonu płomienistego, nałożony na korpus z mahoniu honduraskiego wykończonego w kolorze Honey Butter Burst. Podstrunnica wykonana została z hebanu, a unikalne inkrustacje, kombinacja czerni i złota osprzętu, jak też laserowo grawerowana płytka tremola, wszystko to podnosi ekskluzywność tego limitowanego modelu, który otrzymać możemy w wersji 6 lub 7 strunowej wraz z podpisanym przez Johna certyfikatem.

Ernie Ball 20th Anniversary Majesty

Jubileuszowy Majesty ma „tarczę” z klonu płomienistego, osadzoną w wykończonym na Honey Butter Burst mahoniu honduraskim. Podobnie jak w jubileuszowym JP, mamy tu heban na podstrunnicy wraz ze specjalnymi markerami, a wraz z instrumentem dostajemy certyfikat z autografem Petrucciego. Model Music Man JP 20th ma przetwornik DiMarzio Liquifire pod gryfem, w połączeniu z DiMarzio Crunch Lab przy mostku oraz przetwornikiem piezo.

Ernie Ball 2021 Majesty

Model Majesty doczekał się trzech nowych wykończeń: Hydrospace (klonowy top), Titan Blue oraz Lava Flow. Łącznie do wyboru mamy teraz sześć opcji kolorystycznych. Wersja Music Man Majesty jest uzbrojona w humbucker DiMarzio Rainmaker pod gryfem oraz DiMarzio Dreamcatcher przy mostku, wraz z mostkowym systemem piezo.

www.music-man.com