Kostki Clayton w Music Info

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki
Kostki Clayton w Music Info

W ofercie krakowskiego dystrybutora Music Info pojawiły się kostki amerykańskiej marki Clayton, producenta akcesoriów muzycznych wśród których dominuje niezwykle szeroki przekrój wspomnianych kostek, wyróżniających się bardzo ciekawym designem.

Firmę założył Steve Clayton, który swą dzialalność w muzycznym biznesie rozpoczął w 1966 roku mając zaledwie 16 lat. W 1979 opracował pierwszą linię kostek, które zapoczątkowały trwającą do dziś produkcję. Obecnie firma posiada fabrykę zajmującą niemal 1500 m2 powierzchni, a wśród użytkowników marki znajdziemy takich artystów jak Steve Stevens (Billy Idol) czy Bret Michaels (Poison), Tenacious D czy Lynyrd Skynyrd.


Steve Clayton, inc. była pierwszą firmą, która zaoferowała gitarzystom możliwość zamówienia customizowanych kostek w mniejszych ilościach, wykorzystując opracowaną przez siebie, zastrzeżoną metodę nadruku w celu tworzenia pełnokolorowych wzorów kostek do gitary wyróżniających się niesamowitą wyrazistością i trwałością.

Kostki dostępne są w kilkunastu seriach – wymienić tu można linię Acetal opracowaną przez Steve’a Claytona, wykorzystująca bardzo wytrzymały plastik stworzony przez DuPonta, czy serię Ultem, bazującą na tworzywie wynalezionym przez firmę w połowie lat 80, zapewniającym wyraziste, krystalicznie czyste brzmienie.

Katalog marki obejmuje m.in. efektownie prezentujące sie serie Black Raven, Duraplex, Graphic, Grip, Phat-tone i Uke, które dostępne są już wraz Acetal oraz Ultex w Music Info.

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą kostek Clayton w Music Info.

www.steveclayton.com
www.musicinfo.pl