Source Audio SA 250 Ultrawave

Newsy

Krzysztof Inglik

Source Audio SA 250 Ultrawave

Source Audio One Series Ultrawave Multiband Processor to pionierska wyprawa w zawiły świat dźwięków overdrive i tremolo, u celu której stoją niepoznane dotychczas brzmienia...

Rdzeniem efektu Ultrawave jest dynamiczny oraz wielowymiarowy proces, zwany „multiband”. Proces ten pozwala na rozerwanie częstotliwości gitary, basu, czy synetzatora na wiele pasm i nasycenie każdego z nich odrębną charakterystyką brzmieniową.

W przypadku efektu overdrive, Ultrawave rozbija wchodzący sygnał na pasma, a potem przydziela do nich osobny parametr DRIVE oraz OUTPUT LEVEL, pozwalając na niezależną kontrolę każdego z pasm. W rezultacie otrzymujemy bogate i tłuste przesterowanie z unikalną barwą i pełną dynamiką. Rozdziel sygnał na 1, 2, 3, 4, 8 lub 10 pasm częstotliwości, a potem zastosuj kolekcję efektów overdrive, na przykład Tube, Diode, Foldback (metoda stosowana w świecie syntezatorów), Octave Up, Negative Flip Diode, a także wiele więcej.

Ultrawave ma również niesamowitą kolekcję innowacyjnych bloków przetwarzania dźwięku, które umożliwiają tworzenie brzmień w nowatorski sposób. Wszystko czego potrzebujesz znajdziesz w edytorze Neuro Desktop Editor (darmowy program dla Mac czy Windows) lub aplikacji mobilnej Neuro Mobile App (darmowej na iOS / Android).

Wszystkie presety tworzone w edytorze Neuro można wgrywać bezpośrednio na kostkę efektową, zapisać, czy udostępnić w chmurze, publikując swoje ustawienia w społeczności Neuro Community, co pozwoli na wykorzystanie brzmienia przez innych użytkowników efektu Ultrawave. Co więcej, dwukanałowy blok kompresora zawiera kontrolery poziomu studyjnego, a sam kompresor można umieścić przed lub za układem drive.

Blok Multiband Tremolo pozwala na indywidualną kontrolę każdego z pasm, regulując takie parametry jak szybkość i głębokość tremolo, czy czas startu oraz kształt LFO. Zmiana kształtu fali LFO oraz regulacja czasu startu dla każdego z pasma częstotliwości pozwala na stworzenie fantastycznych, napędzających się dźwięków, przypominających sekwencer czy arpeggiator.

Opcja LFO Ring Mod pozwala tworzyć brzmienia z repertuaru retro czy futurystycznego industrializmu. Natomiast funkcja Morph, to wejście w świat przenikania dźwięków, który gwrantuje płynne przejścia przez brzmienia przy pomocy zewnętrznego pedału ekspresji, LFO, czy envelope.

Ultrawave to także zaawansowane ustawienia stereo, dzięki którym możemy wysłać różne typy efektu drive do każdego z wyjść, co pozwala na stworzenie szerokiego pola stereo, umieszczenie kostki w dwóch miejscach w łańcuchu efektów, czy wytworzenie zawrotnego efektu ping-pong tremolo. Włącz Ultrawave i zanurz się w świecie wielopasmowego brzmienia, które od ponad dekady przechodziło różne eksperymenty i ulepszenia.

Więcej informacji: www.sourceaudio.net