Fujigen w Polsce!

Newsy
Fujigen w Polsce!

FGN to nowa, rewelacyjna marka, która zawitała do katalogu Music Partners Polska. Legendarna fabryka gitar z Japonii - Fujigen - postanowiła powierzyć dystrybucję swych produktów na terenie Polski, Czech oraz Słowacji polskiemu dystrybutorowi.

Początki FUJIGEN sięgają 1960 roku. Fabryka powstała w Prefekturze Nagano a założyli ją Yutaka Mimura oraz Yuichiro Yokouchi. Pierwszych dziesięć osób zatrudnionych w nowo powstałej fabryce zajęło się produkcją skrzypiec i gitar klasycznych. Gitary momentalnie zdobyły sobie uznanie wśród użytkowników i znawców tematu.

Kolejny przełom to pojawienie się w produkcji pierwszych gitar elektrycznych. Produkowane od 1962 roku po dwóch latach trafiają do pierwszych sklepów w Stanach Zjednoczonych. Jakość gitar zwraca uwagę innych, popularnych w USA potentatów branży gitarowej co w bliskiej przyszłości odbija się nawiązaniem współpracy.

W 1978 roku FUJIGEN w kooperacji z firmą ROLAND tworzą pierwszy na świecie legendarny już syntezator gitarowy GR-500 a także GR-300/GR-808!

1980 rok to kolejny przełom w produkcji gitar. FUJIGEN jako pierwsza fabryka instrumentów muzycznych wprowadza system CNC [Computer Numerical Control]. Po wprowadzeniu CNC fabryką zainteresował się Fender CBS Corp. co zaowocowało produkcją japońskich modeli Fendera.

W latach dziewięćdziesiątych firma podzieliła produkcję na dwa segmenty: M.I. [Musical Instruments] i C.A. [Car Audio]. W związku z tym, że do fabryki trafiały najwyższej próby gatunki drewna zwróciło to uwagę producentów ekskluzywnych samochodów. Wysokiej klasy, selekcjonowane drewno trafiło zatem do wnętrz najbardziej prestiżowych samochodów służąc jako wykończenie paneli.

W 2001 roku oferta FUJIGEN poszerzona została o bardzo drogie, tradycyjne japońskie bębny ‘Ryu-Sho’. Fakt produkowania bębnów ‘Ryu-Sho’ to w Japoni wielkie wyróżnienie i zaszczyt. W kolejnych latach powstają w Tokio dwa Custom Houses, Ikebukuro i Shibuya. Również w tym samym czasie oferta FUJIGEN pojawia się w internecie. Ukoronowaniem wieloletniej pracy jest nagroda na Instrumental Fair 2007 (Japonia) dla małych i średnich przedsiębiorstw japońskich.

W tym roku Fujigen obchodzi 50-lecie działalności, podczas której produkowała gitary takich m.in. marek jak Fender, Gretsch, Ibanez, Orville, Epiphone. Obecnie firma posiada trzy fabryki (oczywiście w Japonii), w których dział M.I. (Musical Instruments) produkuje produkty OEM dla innych, znanych producentów gitar oraz własne propozycje jako oryginalne gitary FGN.

Więcej informacji:  www.fgnguitars.com i www.musicpartners.pl