Gallien-Krueger w dystrybucji Audio Partner

Newsy
Pozostałe artykuły marki GALLIEN-KRUEGER
Gallien-Krueger w dystrybucji Audio Partner

Gallien-Krueger jest kolejną marką dołączającą do oferty firmy Audio Partner, która dystrybucją sprzętu renomowanego producenta sprzętu basowego objęła również polski rynek.

Gallien-Krueger to firma założona prze Boba Galliena w 1968r w Stockton, California, specjalizująca się w produkcji wzmacniaczy i kolumn do gitar basowych i kontrabasów. Wzmacniacze znane są z potężnego i czystego brzmienia, a chyba najpopularniejszym produktem marki jest małe combo GK 115, które wśród basistów przez długi czas uchodziło za najlepszy na świecie wzmacniacz do kontrabasu. Gallien-Krueger oferuje bardzo szerokaą ofertę kolumn, wzmacniaczy typu head i combo. Zestawy Gallien-Krueger są używane przez takich basistów jak Leland Sklar, Flea, Dave Holland czy Duff McKagan.

Na początku spółka miała nazywać się GMT, gdzie pierwszymi modelami były wzmacniacze gitarowe 226A i 226B, które w świecie gitarowym w latach 70. przyciągnęły uwagę dzięki swej oryginalnej, tranzystorowej konstrukcji. Pierwszy wzmacniacz basowy był stworzony przez Boba Galliena w roku 1983. Model 800RB oczarował basistów swym wyjątkowym, growlingowym dźwiękiem i perfekcyjnym oddaniem dynamiki oraz niuansów – wystarczy posłuchać nagrań Flea z zespołu Red Hot Chili Peppers.

Od początku lat 90. Gallien Krueger zajmuje się wyłącznie produkowaniem wzmacniaczy basowych w formie head i combo oraz dedykowanych kolumn. W trzech seriach w ofercie można znaleźć kultowe wzmacniacze tranzystorowe MB i RB, a ostatnią nowością na rynku są kompaktowe wzmacniacze serii Legacy 500, 800 i 1200. Test headu GK Legacy 1200 można przeczytać w październikowym wydaniu Gitarzysty/Basisty (str. 136).

www.audiopartner.com
www.gallien-krueger.com