Nowy efekt Neunaber Neuron

Newsy
Pozostałe artykuły marki NEUNABER AUDIO
Nowy efekt Neunaber Neuron

Do oferty firmy Neunaber dołączył nowy efekt - 'inteligentny gain' Neuron.

Neuron to wszechstronny preamp gitarowy z symulacją kolumnową, kompresorem, bramką szumów, możliwością zapisywania presetów oraz funkcją MIDI. A wszystko to w jednym małym urządzeniu zapewniającym maksimum brzmienia dla dźwiękowych minimalistów. Jak zapewnia producent, Neuron to idealnie odwzorowane brzmienia wzmacniaczy, zamknięte w jednej kostce. Od wyrazistych cleanów, po mocne distortion oraz wszystko pomiędzy. Neunaber Neuron to wielopoziomowy, dynamiczny efekt, o korekcji gain dającej pełną kontrolę nad ilością zniekształceń. Łatwo generuje harmoniczne struktury, od subtelnych po gęste i złożone. Jedną z cech, która ma go wyróżniać najbardziej jest jego naturalne, bardzo prawdziwe brzmienie.

Neuron to kumulacja wielu lat pracy oraz badań. Neunaber przestudiował wiele efektów i wzmacniaczy (od lampowych po tranzystorowe), skupiając się na ich charakterystyce brzmieniowej, tak aby odpowiedzieć na pytanie, skąd pochodzi ich dobre brzmienie. Dzięki temu firma stworzyła unikalne algorytmy dla potrzeb testów, które potem rozwinięto w oparciu o zebrane informacje. Celem nie było zatem naśladowanie brzmieniowe konkretnego modelu kostki czy wzmacniacza.

Neuron produkowany jest w USA i działa na układzie cyfrowym. Urządzenie posiada zintegrowany jednopokrętłowy kompresor, regulowaną bramkę szumów studyjnej jakości, zintegrowaną symulację kolumnową, funkcję MIDI poprzez TRS, 6 presetów wyboru poprzez przełącznik nożny, 24 presety MIDI, możliwość kontrolowania wszystkich parametrów poprzez MIDI, alternatywną kontrolę dla większości z kontrolerów, True Bypass, kontrolę parametrów (Gain/Gate, Comp/Speaker Simulation, Level, Low/Tight, Mid/Tilt i High/Pres), przełącznik nożny Engage/Alt, przełącznik nożny Preset i diody statusu LED. Urządzenie wyposażono w metalową obudowę, gniazda 6.3 mm mono input/output, gniazda 2.5 mm TRS MIDI in / thru / out, a także zasilanie opcjonalnym zasilaczem 9-12V DC. Brak zasilania bateryjnego. W zestawie znajdziemy kabel 2x 2.5 mm TRS na 5-pin DIN MIDI.

Cena Neunaber Neuron wynosi około 1579 PLN.

https://neunaber.net
www.w-distribution.de