J. Rockett Audio: efekty z serii Anniversary Collection

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki J. ROCKETT AUDIO DESIGNS
J. Rockett Audio: efekty z serii Anniversary Collection

Marka J. Rockett Audio Designs wprowadziła do oferty cztery nowe mini efekty Jet Series z linii Anniversary Collection: Touch Overdrive, Steampunk Boost/Buffer, Squeegee Compressor oraz Immortal Echo.

J. Rockett Audio Designs w produktach Jet Series z limitowanej serii Anniversary Collection, udało się połączyć innowacyjne rozwiązania z przystępną ceną, a same urządzenia wyróżniają się stylową miętowo-zieloną obudową oraz ciekawą grafiką. Wszystkie zostały również wykonane w Stanach Zjednoczonych.

Touch Overdrive

Touch OD to wszechstronny overdrvie o szerokim zakresie gainu. Od bluesa po krzykliwe rockowe brzmienia, od “Plexi” po brzmienia Tube Screamer. Efekt daje sobie radę w każdym gatunku muzycznym, a dzięki małym rozmiarom, doskonale odnajdzie się na każdym pedalboardzie. Urządzenie posiada regulatory Volume, Tone i Gain oraz True Bypass i zasilane jest opcjonalnym zasilaczem 9V DC. Brak zasilania bateryjnego.

Steampunk Boost/Buffer

Steampunk to wszechstronny a zarazem prosty efekt 2-w-1, czyli buffer/booster. Bufor to idealne narzędzie dla rozwiązania problemów z impedancją, które mogą pojawić się przy długich kablach czy rozbudowanych pedalboardach. Efekt bufora można włączyć lub wyłączyć za pomocą specjalnego przełącznika wewnątrz obudowy. Dedykowana dla tej funkcji zielona dioda LED, wskazuje nam czy bufor jest aktywny czy wyłączony.

Oddzielnie działająca funkcja boost oferuje natomiast podbicie w zakresie +20 dB. Niezależnie od tego czy szukamy więcej mocy na potrzeby solo, chcemy popchnąć nasz wzmacniacz w kierunku bardziej krzykliwego brzmienia, czy sprawić aby nasz efekt overdrive zagrał w bardziej hi-gainowym rejestrze, Steampunk w każdej sytuacji sprawdzi się wyjątkowo dobrze. Świetnie nada się także jako przedwzmacniacz w przypadku gitary akustycznej, mikrofonu, ukulele czy banjo. Efekt posiada pojedynczy regulator Volume, regulowany bypass (True / Buffer) oraz zasilany jest opcjonalnym zasilaczem 9V DC. Brak zasilania bateryjnego.

Squeegee Compressor

Squeegee Compressor to łatwy w użyciu, bardzo muzycznie brzmiący kompresor o prostej dwugałkowej obsłudze oferujący skompresowane gitarowe brzmienie bez szumów. W przeciwieństwie do większości podobnych produktów, które nadmiernie “ściskają” brzmienie lub powodują szumy, Squeegee zapewnia bezszumowość oraz wystarczającą kompresję, którą można skojarzyć z mocno rozkręconymi lampami. Efekt wyposażony jest w regulatory Volume i Compression oraz True Bypass. Zasilany jest opcjonalnym zasilaczem 9V DC. Brak zasilania bateryjnego.

Immortal Echo

Immortal Echo to połączenie kompaktowego efektu delay o brzmieniu w stylu vintage, z kompletną obsługą wszystkich ważnych parametrów. Dzięki kontroli Tone, Immortal Echo może brzmieć nad wyraz muzycznie, analogowo i ciepło, a jeśli to konieczne, także mrocznie. Ścieżka sygnału nieprzetworzonego (dry) pozostaje cały czas analogowa, a maksymalny czas delay to 680 ms. Efekt wyposażony jest w kontrolę Mix, Repeats, Time oraz Tone, a także True Bypass. Urządzenie zasilane jest opcjonalnym zasilaczem 9V DC. Brak zasilania bateryjnego.

Wszystkie efekty są już dostępne w cenie około 570 złotych.

 

https://rockettpedals.com
www.w-distribution.de