THD Electronics

Newsy
THD Electronics

Dobra wiadomość dla miłośników lampowego brzmienia. W ofercie firmy DynaBit dostępne są produkty znanego na świecie od ponad 20 lat producenta sprzętu muzycznego - firmy THD Electronics

"Sukces kompresorów Joemeek w formie pedałów podłogowych postawił przed nami nowe wyzwania." - donosi firma DynaBit - "Tym razem proponujemy kolejny sprzęt gitarowy z najwyższej półki. Dystrybucję rozpoczynamy od wzmacniaczy gitarowych i kolumn głośnikowych, ale amerykańska oferta będzie się systematycznie poszerzać!"

THD Electronics znane jest przede wszystkim z produkcji innowacyjnych wzmacniaczy. Ich oryginalność polega na tym, że posiadają specjalny układ, umożliwiający kreowanie brzmienia poprzez samodzielny dobór lampy na stopniu końcowym mocy. Można w nich zastosować m.in. lampy 6L6EL34, 6550, KT90, KT88, KT77 oraz KT66 bez konieczności re-biasingu czyli zmiany polaryzacji wstępnej lampy.

 

 

W aktualnej ofercie firmy DynaBit znajdują się zarówno wzmacniacze pracujące w klasie A: THD UniValve® i THD BiValve-30™ oraz pracujący w klasie AB THD Flexi-50™. Każdy z nich posiada wbudowany Hot Plate®, czyli tłumik mocy wpinany pomiędzy końcówkę mocy, a kolumnę głośnikową, pozwalający wykorzystywać pełną charakterystykę wzmacniacza nawet przy niewielkich poziomach głośności. Hot Plate® dostępny jest również jako urządzenie zewnętrzne, podłączane między wzmacniacz a kolumnę głośnikową.

 

 

W sprzedaży są też kolumny głośnikowe o konstrukcji bass-reflex. W odróżnieniu od typowych kolumn z otworem rezonansowym, te posiadają specyficzną szczelinę, która pozwala uzyskać trójwymiarowe brzmienie otwartej kolumny, przy jednoczesnym zachowaniu niewiarygodnie głębokiego brzmienia dla najniższych częstotliwości. W ofercie są kolumny 4x12", 2x12" oraz 1x12" typu combo. Co ważne w kolumnie typu combo można zainstalować dowolny wzmacniacz z oferowanych przez THD. Dodatkowo wzmacniacze można zamontować w niewielkiej obudowie typu cage, standardowej obudowie head lub uchwycie umożliwiającym instalację w rack’u 19".

 

 

Sprzęt firmy THD z pewnością trafi nie tylko w muzyczne gusta odbiorców. Amerykanie jako jedni z nielicznych dają swoim klientom możliwość wyboru koloru poszczególnych wyrobów. Rozprowadzane w Polsce obudowy wzmacniaczy oraz kolumny również dostępne są w różnych barwach. Co więcej muzycy, którzy lubią udoskonalać swój sprzęt studyjny mogą zaopatrzyć się w rozmaite akcesoria. Począwszy od przełączników nożnych i głośników, na elementach elektronicznych kończąc. Po szczegółowe informacje oraz pełną zapraszamy na stronę producenta: www.thdelectronics.com; oraz polskiego dystrybutora: www.dynabit.com.pl