Targi Muzyki i Eventów COMMET 2010

Newsy
Targi Muzyki i Eventów COMMET 2010

Jak łatwo zmienić szarą codzienność w kolorowe zjawisko, pełne dobrej muzyki i interesujących kreacji można się będzie przekonać podczas organizowanych na Expo Silesia w Sosnowcu Targów Muzyki i Eventów COMMET 2010. To wyjątkowa okazja do przyjrzenia się z bliska temu, co proponuje branża muzyczna i rozrywkowa.

Choć imprezie codziennie towarzyszyć będzie szereg koncertów i wydarzeń artystycznych, jednak organizatorzy podkreślają, że przede wszystkim targi skierowane są do osób zawodowo związanych z rozrywką, czy kreacją wydarzeń kulturalnych i masowych. Zarządzający domami kultury, dyrektorzy teatrów, wydziałów promocji i kultury jednostek samorządowych na pewno znajdą na targach interesującą ofertę i dobre kontakty - zapewnia Ludmiła Wołczuk, menadżer targów COMMET.

Swoją ofertę zaprezentują  nie tylko duże impresariaty i producenci wydarzeń muzycznych, ale także producenci i dystrybutorzy sprzętu nagłaśniającego, oświetleniowego i wszelkiego wyposażenia sal koncertowych, kinowych, klubów i dyskotek, a nawet pracownie projektowe i architektoniczne specjalizujące się w budowie i aranżacji takich obiektów.

Prócz tego będzie można obejrzeć szeroką gamę instrumentów muzycznych, płyt i wydawnictw muzycznych, poznać sprzęt komputerowy i oprogramowanie potrzebne do stworzenia profesjonalnego wyposażenia studia nagrań. Przed pawilonem Expo Silesia na specjalnie zbudowanej scenie codziennie będą odbywać się koncerty i prezentacje DJ-ów. Chcemy promować na niej młode talenty, zwłaszcza artystów prezentujących muzykę niszową - zdradza Ludmiła Wołczuk.

Nie zabraknie też miejsca na dyskusję i konferencyjne rozważania na temat miejsca muzyki niszowej i komercyjnej, oraz promocji wydarzeń kulturalnych. Wezmą w nich udział znani w branży producenci i dziennikarze muzyczni. Dla szerszej publiczności, zwłaszcza dla uczniów szkół muzycznych, gratką będzie z pewnością udział w warsztatach perkusyjnych, które poprowadzą fachowcy ze szkoły "Drumsetproschool". Także rok temu podobne zajęcia cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Trwające od 13 do 15 maja 2010 r. Targi Muzyki i Eventów COMMET, które prócz muzyki angażują też producentów imprez i wydarzeń masowych z pewnością zgromadzą w Sosnowcu nie tylko liczną publiczność, ale i odpowiednie grono fachowców.