Dean Markley HELIX HD - rewolucja?

Newsy
Pozostałe artykuły marki DEAN MARKLEY
Dean Markley HELIX HD - rewolucja?

Dean Markley wprowadził nową, rewolucyjną technologię w segmencie strun gitarowych - Hyper Elliptical Winding Process. Co to jest? Czytajcie dalej

Nowe struny Dean Markley Helix zaprezentował nam główny winowajca całego zamieszania - Jeff Landtroop - podczas targów NAMM 2010 w Anaheim, USA. Podczas gdy owijki standardowych strun są okrągłe, ewentualnie lekko ścięte od góry w tak zwanych "szlifach", nowe struny HELIX mają owijkę spłaszczoną z obu boków. Niewątpliwą zagadką jest sposób w jaki firmie Dean Markley udaje się nawinąć na rdzeń drut o takim przekroju równomiernie i pod idealnym kątem.

Zapytany o to Jeff uśmiecha się tajemniczo i mówi: "Tak, to jest trudne, ale już się uporaliśmy z tym problemem. Prace trwały 3 lata, a stworzona przez nas technologia nazywa się Hyper Elliticall Winding Process. Reszta informacji to tajemnica firmy..." Jeff Landtroop nie ukrywa entuzjazmu, a zapytany o zalety nowych strun Helix odpowiada: "Dzięki eliptycznemu kształtowi owijki każda struna ma więcej nawiniętych zwojów, dzięki czemu ma większą masę. Taki kształt zwojów wpływa na żywotność struny, jej większą odporność na korozję. Polepsza się także projekcja dźwięku, który charakteryzuje się czytelniejszym środkiem pasma i dużą zawartością harmonicznych".

Najnowsze struny Dean Markley - HELIX - produkowane są w najpopularniejszych rozmiarach: 9-42, 9-46, 10-46, 10-49, 10-52 i 11-52.