Jubileuszowe comba Dean Markley

Newsy
Pozostałe artykuły marki DEAN MARKLEY
Jubileuszowe comba Dean Markley

Dla uczczenia 30-lecia pojawienia się swoich pierwszych wzmacniaczy Dean Markley ogłosił rozpoczęcie seryjnej produkcji lampowych comb CD30 i CD60.

Dean Markley CD30 i CD60 cenione są za znakomity headroom czystego kanału oraz śpiewne brzmienie przesterowane, a z uwagi na limitowaną produkcję stały się bardzo poszukiwanymi przez gitarzystów wzmacniaczami. W ciągu ostatnich trzech dekad wykorzystywane były w studiach nagraniowych przez takich artystów jak Eric Calpton, Alex Lifeson, Andy Summers i wielu innych.

Z okazji upływającego w 2014 roku 30-lecia powstania tych konstrukcji Dean Markley rozpoczął seryjną produkcję comb, które dostępne są już w ofercie. Na pokładzie znajdują się 3 lampy 12AX7 w preampie oraz para lamp 6L6, generująca w zależności od modelu 30 lub 60 W mocy.

Oba wzmacniacze wyposażone są w pojedynczy 12-calowy głośnik Celestion Rocket 50, dwa wejścia kanałów Clean i Drive z regulacją poziomu VOLUME, oddzielne potencjometry DRIVE i GAIN z przełączaną charakterystyką barwy, 3-stopniową sekcję korekcji z dodatkowym podbiciem środka i górnego pasma oraz regulatory głośności MASTER, poziomu pogłosu i prezencji. Wzmacniacze wyposażone są też w szeregową pętlę efektów z regulacją poziomu.

www.musicinfo.pl
www.deanmarkley.com