NAMM 2010 Press Preview

Newsy
NAMM 2010 Press Preview

Najsłynniejsze targi sprzętowe NAMM 2010 zostały otwarte. 13 stycznia odbył się pokaz Press Preview, na którym oczywiście nie zabrakło Gitarzysty

Słoneczna pogoda, błękitne niebo i palmy to zdecydowanie czynnik zachęcający do przyjazdu do kalifornijskiego miasteczka Anaheim, położonego ok. 30 mil na południowy wschód od Los Angeles. Kiedy piszę te słowa, w Anaheim dzień 14 stycznia dopiero się zaczął - lokalny czas to godzina z Polski minus dziewięć. Wczoraj rano pierwsi dziennikarze zjechali się do Anaheim Convention Center. Jednakże nie wpuszczano jeszcze na hale targowe, gdzie montowane były jeszcze ostatnie stoiska. Po odebraniu "badges", czyli wejściówek, zaproszono wszystkich na tzw. Press Preview, gdzie zapoznać się można było z zapowiedziami niektórych premier, jakie odbędą się na targach NAMM.

Firma PRS zaprezentowała między innymi prototyp dwugryfowej gitary Dragon, wyróżniającej się niesamowicie bogatą inkrustacją zarówno korpusu jak i podstrunnicy. Fender pokazał dziennikarzom najnowsze modele wzmacniaczy G-Dec - Thirty i Fifteen. Naszą uwagę zwrócił szereg ogniw Sanyo, którymi można zasilać gitarowe efekty tam gdzie nie ma prądu, a baterie są zbyt słabe - urządzenie wytrzyma do 40 godzin ciągłej pracy. Niewątpliwym wydarzeniem wczorajszego dnia było pojawienie się Gene Simmonsa z Kiss, który rozmawiał z nami o sygnowanym przez siebie basie Corta, wypuszczonym w limitowanej i numerowanej edycji. IK Multimedia kusiło ulepszonym zestawem Guitar Rig oraz stopami obsługującymi cały system. Duże zainteresowanie wzbudził także innowacyjny instrument stworzony od podstaw przez Eigenlabs - połączenie klawiszologii z ustnikiem oraz zaawansowaną elektroniką sprzyjało pełnym wirtuozerii popisom. Z kolei Woodies Hanger to propozycja dla tych, którzy chcą zawiesić instrument korzystając z jego zaczepów - gitarę można wyeksponować bardziej estetycznie i pod dowolnym kątem. Wszystko to, w wymienionej kolejności - na zdjęciach poniżej.