"Lucynka" B.B. Kinga została odnaleziona!

Newsy
"Lucynka" B.B. Kinga została odnaleziona!

Każdy maniak sprzętowy wyobraża sobie dzień, w którym wejdzie do sklepu i znajdzie tam swoją wymarzoną gitarę. Eric Dahl znalazł swoje marzenie w Las Vegas, kiedy to dostał telefon z pobliskiego komisu, że właśnie zakupiono tam wyjątkowy egzemplarz Gibsona ES-345 B.B. King 80th Anniversary

"Gitara sprawiała wrażenie autentycznego Gibsona ES-345 B.B. King Lucille, ale nie miała papierów i futerału. Byłem zawiedziony, że wygląda na mocno używaną - miała pełno rys od kostki" - mówi Dahl - "w dodatku w miejscu gdzie powinien być numer seryjny widniał jedynie napis 'Prototype 1', więc pomyślałem, że jest to albo podróbka, albo instrument zbudowany dla B.B. Kinga i podarowany następnie znajomemu muzykowi lub członkowi rodziny".

Eric próbował bezskutecznie odkryć historię gitary, dzwoniąc do rozmaitych historyków, w tym do specjalistów z firmy Gibson. Pewnego razu zadzwonił do niego Pat Foley, szef działu współpracy z artystami Gibsona Custom. Wtedy wszystko stało się jasne - gitara ta, oryginalnie podarowana B.B. Kingowi na 80te urodziny, została skradziona latem 2009 roku, co było dla Artysty bolesnym ciosem.

B.B. King spisał ją już na straty i prosił Gibsona o wykonanie kopii, możliwie wiernej oryginałowi, więc informacja o odnalezieniu wywołała u niego szok radości. Eric Dahl zwrócił Lucille właścicielowi osobiście w Las Vegas. W dowodzie wdzięczności otrzymał replikę tego sygnowanego instrumentu wykonaną przez Custom Shop Gibsona. Jak widać - cuda czasem się zdarzają :)