Nowy Gretsch G5420TG Electromatic w wykończeniu Candy Apple Red

Newsy
Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Nowy Gretsch G5420TG Electromatic w wykończeniu Candy Apple Red

We wrześniu do oferty Gretscha trafi nowy, limitowany model hollow body z rodziny Electromatic w pięknym wykończeniu Candy Apple Red ze złotym osprzętem.

G5420TG Limited Edition Electromatic Single-Cut posiada korpus hollow body o grubości 70 mm wykonany z klonu. Zastosowano wzmocnienie korpusu Sound Post, czyli odpowiednik stosowanej w instrumentach smyczkowych duszy łączącej płytę górną i dolną pudła instrumentu i przekazującej rezonans. Gitara w wykończeniu Candy Apple Red z dopasowaną kolorystycznie główką posiada powiększone otwory w kształcie litery f, biały, starzony binding korpusu i gryfu, złoty pleksiglasowy pickguard z logo marki oraz resztę osprzętu również w kolorze złotym.


Gryf instrumentu wykonano z klonu. Posiada on profil Standard U i wieńczy go palisandrowa podstrunnica o promieniu 12" (305 mm). Umieszczono na niej 22 progi medium jumbo oraz markery typu thumbnail wykonane z pearloidu. Konstrukcję gitary uzupełnia głowka G6120 w stylu wczesnych lat '50. Siodełko główki Graph Tech o szerokości 43 mm wykonano z materiału sztucznego o nazwie NuBone. Menzura instrumentu wynosi 24,6" (625 mm).

G5420TG Limited Edition Electromatic Single-Cut wyposażono w dwa humbuckery Blacktop Filter'Tron, które cechują się silną i czystą prezencją i podobnie jak w pozostałych modelach Electromatic zapewniają autentyczne, korzenne rock'n'rollowe brzmienie. Układ uzupełniają dwa regulatory Volume odrębne dla każdego przetwornika, regulator Master Tone i Master Volume z filtrem wysokich częstotliwości treble-bleed, a także trzypozycyjny przełącznik.  

Wyposażenie gitary uzupełniają klucze Vintage Open Back i umieszczony na palisandrowej podstawie mostek Adjusto-Matic z tremolo Bigsby B60 vibrato.

http://www.gretschguitars.com