Kramer Pacer Classic

Newsy
Kramer Pacer Classic

Pacer Classic to nowa propozycja firmy Kramer, nawiązująca do złotego okresu lat osiemdziesiątych i klasycznych konstrukcji dedykowanych shredderom

Firma Kramer została powołana do życia w 1970r przez Dennisa Berardi i Garyego Kramera. Założyciele firmy poszukiwali na rynku gitarowym niszy dla swoich produkcji. Legendarnym patentem firmy Kramer było opracowanie i produkcja instrumentów z gryfem wykonanym ze stopów lekkiego aluminium, połączonym z drewnianym korpusem. Jednakże największy rozkwit firmy Kramer przypadł na połowę lat 80tych m.in. dzięki współpracy z Eddiem Van Halenem, który używał charakterystycznej gitary Kramera z zamontowanym na pokładzie mostkiem Floyd Rose.

Obecnie Kramer powraca do gry klasyczną konstrukcją opartą na modelu Pacer z roku 1983. Kramer Pacer Classic to typowy instrument dla shredderów - niezwykle wszechstronna i wygodna. Jej korpus wykonano z mahoniu, a gryf i podstrunnicę z klonu. Na pokładzie znalazł się oryginalny Floyd Rose oraz firmowe przetworniki 910T (mostek) i 900R (gryf). Gitara ma uniwersalny, dwunastocalowy radius i 22 progi medium jumbo.

Więcej informacji:  www.kramerguitars.com