KOCH Classic-SE wkrótce w Polsce

Newsy
KOCH Classic-SE wkrótce w Polsce

Music Partners przedstawia nową serię boutiqowych wzmacniaczy KOCH. Classic-SE pojawi się jeszcze w tym roku w Polsce! Małe comba powoli stają się obowiązkowym wyposażeniem każdego, profesjonalnego studia nagraniowego. Przekonajmy się dlaczego...

Nowe wzmacniacze firmy Koch z serii Classic-SE zaprojektowano z myślą o miłośnikach brzmienia vintage. Prosta konstrukcja Class-A, oparta na najwyższej jakości częściach sprawia, że otrzymujemy esencję lampowego brzmienia. W modelu użyto możliwie jak najmniej części, tak aby oddać czystą i zarazem potężną  dynamikę. Dolf Koch wie jak sprawić żeby wzmacniacz reagował na rodzaj gitary i artykulację użytkownika. W skład serii Classic-SE wchodzą cztery wzmacniacze C-SE6 (6Watt) combo i C-SE12 (12Watt) combo, w przyszłości planowane są również wersje head. Każdy z dwóch wzmacniaczy dostępny jest z opcją wyboru lampy na końcówce mocy. Każda z czterech lamp to oczywiście inne, charakterystyczne brzmienie.

KOCH C-SE6 (6Watt) dostępny w wersji z EL84 to esencja rock ‘n roll’a, czyli tłuste, mocne brzmienie. Skręcając głośność w dół uzyskujemy czystość i ciepło. Wzmacniacz otrzymuje głębi w basie, dzwoniących, wysokich częstotliwości i czystej średnicy. Z kolei 6V6 to lampa dla miłośników czystego twangu. Transparentne, otwarte brzmienie. Odkręcając gain uzyskujemy ciepły, dynamiczny crunch, przechodzący w amerykański distortion.

KOCH C-SE12 (12Watt) dostępny w wersji z 5881 oddaje charakterystykę ‘lampowego’ brzmienia w najlepszym tego słowa znaczeniu! Od ciepłego, dość mocno osadzonego w niskim paśmie brzmienia z krystalicznie czystymi wysokimi częstotliwościami, plus zaskakująco duża dynamika! Odkręcając głośność otrzymujemy tłusty, czuły na artykulacje drive. EL34 to idealnie określone pasmo! Nie ma mowy o ‘przewalonym dole’, średnica nadaje selektywności, natomiast wysokie częstotliwości nadają całości transparentnego efektu. Odkręcając głośność otrzymujemy śpiewny sustain z naturalną kompresją.

Wbudowany auto-bias umożliwia wymianę lamp mocy bez potrzeby jego regulowania. Seria Classic-SE motywuje do ciągłego kreowania brzmień. Trój pozycyjny switch (Mid-Boost, Bass-Cut i Gain-Boost), potencjometr Gain oraz Volume dają bardzo dużo możliwości. Mid-Boost podbija dokładnie określone przez producenta pasmo w średnicy, Bass-Cut obcina niskie częstotliwości co świetnie wpływa na selektywność brzmienia w przypadku mocnych zniekształceń. Odkręcenie potencjometru Gain w połączeniu z pozycją Gain-Boost to potężna dynamika i coraz więcej pasma im bardziej odkręcamy Volume. Każdy gitarzysta najchętniej nagrywa rozkręcając wzmacniacz na maksimum, tak aby otrzymać odpowiednią dynamikę, pasmo i stopień zniekształcenia.

Pozostaje jednak problem szumów z transmisji, którą Classic-SE rozwiązuje wysokiej klasy wyjściem Recording Out z symulacją głośnikową. Wystarczy użyć switch Speaker On/Off i szum znika! Kolejne możliwości daje dodatkowe gniazdo, w które można bezpośrednio podłączyć preamp Pedaltone. Na koniec ciekawostka jaką jest stopniowanie mocy. Switch Standby działa w trzech trybach (Standby, Full-Power, Low-Power). Pozycja Low-Power pozostawia wzmacniacz w trybie pracy na 1/3 mocy, natomiast Full-Power daje maksimum mocy wybranego modelu. Od pierwszych dźwięków seria Class-SE nie pozostawia cienia wątpliwości w jakość i możliwości zastosowania w każdych warunkach.